Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
agj - майстор
https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... HlZtiQrCTx


https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 2086483%21


Wifi предпазител с измерване на консумираната ел. енергия. Добре ли е да се сложи такова нещо като главен бушон?Предимства и особено недостатъци - има ли? И.. кое по добре 50 или 63 Ам. за гаглавен бушон в апартамент?
Вероятно да, но каква полза от дистанционен контрол, ако не си на място да отстраниш повредата при сработване? Инак си е интернет контролируем ключ.
Измерването на енергията е предимство, както и цената добра.
Всъщност, функцията "предпазител" се явява бонус.
От тази гледна точка- Заслужава си.
radius - майстор
Не съм чел описанието, ама като падне бушона откъде нет да го командваш дистанционно?
ср дек 20, 2023 9:03 pmradius написа:
Не съм чел описанието, ама като падне бушона откъде нет да го командваш дистанционно?
UPS
Сигнал по жицата.
Късмет.
yanko78 - специалист
Бе вие четете ли какво се пише :axe:
Главен бушон и мерене на изразходвана енергия! Кви 5 лева ако те няма, как ша го вдигнеш…. Неам думи….
И кой си командва централния бушон, било то ръчно или дистанционно :axe:
hidrazin - майстор
Надявам се никой не си прави сметката да използва тази шитня като нормален предпазител и да разчита на нея за някаква защита?
Тези ампери дето ги пишат са основно колко ток може да издържи рленецето дето са шибнали вътре - онова черното кубче.

Прикачен файл:
тУя шитня.png

:partyman:
bigdragon - майстор
ср дек 20, 2023 7:12 pmagj написа:
.....
Wifi предпазител с измерване на консумираната ел. енергия. ....
Това не е предпазител (бушон), а реле (ключ) управлявано през Wifi.

Кой слага ключ за предпазител???

Предпазител да се ползва като ключ може, но ключ
за предпазител :? ,не винаги нещата на този свят са реципрочни...
Последна промяна от bigdragon на ср дек 20, 2023 11:35 pm, променено общо 2 пъти.
Дааа! Забелязъл съм, че истинските неща "струват пари".
resistbody - майстор
Имам някакво такова на термопомпата да следя колко "гори", не съм си и помислял да го ползвам като АП(бушон)
Има модели който уж следят напрежението и изключват релето при високо или ниско напрежение, уж и тока следят и дейтват като предпазител...
nilro - специалист
Аз съм сложил такива на къща с 4 апартамента.
Служат ми като контролни електромери,но свързани след обикновен главен предпазител в апартаментните табла.Свързани са към интернета от съседен апартамент,за да мога като ги изключа,все пак да ми остане възможност да ги включа пак дистанционно.

Тема "Wifi бушон - заслужава ли си?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: