• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
preslav - майстор
Доколкото разбирам искаш да проветряваш помещение без това да довежда до преохлаждането му.
Ако това е така можеш да опростиш схемата като накараш датчика за прашност/задименост да включва механичен таймер https://steinberger.bg/product/2808/meh ... eme-1.html настроен на 15 мин. включено и 15 или 30 мин. изключено, а след таймера да е включен вентилатора на пълна мощност.
При достигане на определена задименост датчикът включва таймера и вентилаторът работи по 15 мин. с прекъсвания от 15 или 30 мин. докато датчикът за задименост не изключи таймера, респективно вентилатора. Говоря за механичен таймер защото неговите настройки не зависят от наличието на захранване - неудобството е, че 15 мин. е минималната дискретност на интервалите. За по-точно регулиране на паузи и работа ще ти трябва циклично реле https://etop.bg/rele-za-vreme-12v-10a (посоченото не знам дали си запазва настройките при изключване от мрежата).
Ал_ - специалист
Правилно си разбрал.
Няма как (поне аз) да успея да направя връзка между посочените релета и датчика, но имам наличните чарколяци да изпълня подобна схема. В кокошарника :-D вентилацията се включва така, през два часа за по 14 минути.
А иначе второто реле, което си показал помни настройките. Ползвам подобно, но за два вентилатора, включващи се един след друг, голямо удобство и улеснение е.
Ал_ - специалист
Дотук добре, както казал падналият от петия етаж, подминавайки четвъртия.Свързах пробно димера - работи. В ниските проценти виждам, че намаля и усилва оборотите, от 14% нагоре не мога да видя с просто око на макс ли е, или продължава да увеличава оборотите, ще меря и смятам за да се ориентирам долу горе.
Голямо удобство, че окабеляването на вентилатора е такова, че към него може директно да се свърже втори вентилатор(“системата” ще е с два). Дано намеря читав pc сервиз, в който без да се мръщят да ми сложат подходяща букса на захранващия кабел, идващ от трансформатора, че да не режа нищо

Добавено: Да, ама не :-D Димерът добре си работи, но понеже вентилаторите са 12 волтови между тях и димерът ползвам драйвър за лед осветление, та не стават нещата с регулирането, или вентилаторът работи едва едва, или на пълни обороти. Сигурно има такива изправители, които да свършат работа, ама то трябва и на продавач да случиш (особено с моите обяснения :-D :-D :-D)
Оказа се, че с търсенето при китайците лесно се оправих, та и сегашният димер отпада от схемата
Прикачен файл:
IMG_0047.jpeg
Прикачен файл:
IMG_0048.jpeg
IMG_0048.jpeg (70.75 KиБ) Видяна 293 пъти
MamaMy - майстор
За вашия курник:

Прикачен файл:
Клипборд02.jpg
[/url]
Ал_ - специалист
О, да, това са много яки врати. Но не смея аз да ги пускам навън като ме няма, та си стоят затворени.
Прикачен файл:
IMG_0176.png

Като чуят колата обаче голям цирк настава - петелът пее, кокошките подскачат, сакън да не забравя да им отворя :-D
Иначе този регулатор, който търсех, този път не беше за там. Аз бях направил с димер система за изгрев и залез, ама никакъв ефект нямаше :-D , та сега просто светва лампата сутрин и вечер през зимния период
Олеее и Ал има кокошинки!!!
Следобед започна появата на черен мед и син маран.
И при мен са на вкл. в 5.00- изкл. в 18.00.
  • 1
  • 2

Тема "Smart регулатор на напрежение - има ли такова животно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: