• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
чет фев 29, 2024 8:38 amivanovbg написа:
Глупости, я огледай по добре. През не знам колко стълба има заземителна шина, а на всяко табло са задължени да набият по едно колче до стълба, па било и с кабел. Отделно през няколко стълба отделно е заземена и гръмозащитата.
Да ivanovbg, глупости, ама глупости не квадрат а на някоя си степен по-нагоре.
Набито колче до стълба е точно толкова земно, колкото коловете ми за домати (изработени от стоманена тръба).
За да е земно, трябва след забиването да е измерено и съпротивлението му да отговаря на нормата или в общия случай минимум 30 ома.
Трябва и периодично да бъде проверявано. Мога да ти гарантирам че нито едно от тези не се прави.
Освен това България нито започва, нито завършва с Брезник. :weedman:
Ето ти още два "заземени" стълба от България.
Единия стълб е заземен с бодлива тел а другия стълб е заземен по Wi-Fi ... И така е масово в БГ.

Прикачен файл:
Земно бодлива тел.jpg
Прикачен файл:
Свързано земно.jpg

:partyman:
P.S. При тоя втория стълб ходих защото хората (мои приятели) се оплакваха че от чешмите ги биело ток - захранват се от тоя стълб.
По спомен измерено напрежение между нулата и земя около 45-50 волта.
Къщата им е на около 200-300 метра от мачтовия траф от който се захранват и измереното напрежение показва че едва ли някъде по трасето има повторно заземяване.
Е, поне такова което да върши някаква работа де.
ivanovbg - майстор
Това, че някой работи през пръсти не е добре. Иначе от снимките дето правих сабалем присъствах на набиването на кола на моето табло и свързването на електромера. кола го набиха с една машинка, замериха и тогава вързаха за таблото с кабела. Година по късно асфалтираха улицата и тротоарите.
чет фев 29, 2024 11:50 amivanovbg написа:
През пръсти- ясно, но какво е станало с неутралата, при даденият пример?
чет фев 29, 2024 10:51 amhidrazin написа:
...
По спомен измерено напрежение между нулата и земя около 45-50 волта.
...
hidrazin - майстор
чет фев 29, 2024 11:50 amivanovbg написа:
...сабалем присъствах на набиването на кола на моето табло и свързването на електромера. кола го набиха с една машинка, замериха и тогава вързаха за таблото с кабела.
Хубаво и похвално ама за съжаление рядко срещано. Дори в Брезник. Ся ми кажи че и тоя стълб с табло има земно... :-D
Нещата в БГ обикновено са пожелателни... Иванов, България нито започва, нито завършва с ... твоята къща е ... Брезник.

БРЕЗНИК

:partyman:
zz_stefanov - майстор
:)
Последна промяна от zz_stefanov на чет фев 29, 2024 12:32 pm, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
чет фев 29, 2024 8:38 amivanovbg написа:
ср фев 28, 2024 8:34 pmzz_stefanov написа:
ср фев 28, 2024 8:02 pmivanovbg написа:


Еееее, недей така. Общото е една шина с голям колец(може и няколко) дет ги свързва. И тази в трафопоста и тази под краката ми пак не мож я отмести. Шината я държи :-D
Щом казваш. Ама у село шини и колове под таблата няма. Начертай си в края на линията какво се случва при три фази по стълбовете с това дето го наричаш заземена нула .
Глупости, я огледай по добре. През не знам колко стълба има заземителна шина, а на всяко табло са задължени да набият по едно колче до стълба, па било и с кабел. Отделно през няколко стълба отделно е заземена и гръмозащитата. Обърни внимание на първата снимка, отляво е гръмозащитата , а от дясно е заземителната шина. На втората снимка е заземителното колче свързано с кабел към таблото. Разстоянието между тези два стълба е десетина метра.
глупости са твоето. Има села и села.
У нашето няма пешеходна пътека и заземления. :)
И огледай да не са ти заземили само кутиите на таблата.
Киррил - специалист
чет фев 29, 2024 10:51 amhidrazin написа:
:partyman:
P.S. При тоя втория стълб ходих защото хората (мои приятели) се оплакваха че от чешмите ги биело ток - захранват се от тоя стълб.
По спомен измерено напрежение между нулата и земя около 45-50 волта.
Къщата им е на около 200-300 метра от мачтовия траф от който се захранват и измереното напрежение показва че едва ли някъде по трасето има повторно заземяване.
Е, поне такова което да върши някаква работа де.
При това положение как може да се сложи една крушка в двора да свети постоянно и да се имитира генератор на Тесла.
zz_stefanov - майстор
чет фев 29, 2024 12:24 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет фев 29, 2024 11:50 amivanovbg написа:
През пръсти- ясно, но какво е станало с неутралата, при даденият пример?
чет фев 29, 2024 10:51 amhidrazin написа:
...
По спомен измерено напрежение между нулата и земя около 45-50 волта.
...
Вчера го смятах примерчето. Само за активен товар, при 240 волта, ако има ток на предизвикан само от едната фаза 20А и ако проводникът на неутралата до там е 1 ом, другите 2 фази стават по 250,6 волта.
Може условията да са и по лоши.
ivanovbg - майстор
чет фев 29, 2024 12:27 pmhidrazin написа:
чет фев 29, 2024 11:50 amivanovbg написа:
...сабалем присъствах на набиването на кола на моето табло и свързването на електромера. кола го набиха с една машинка, замериха и тогава вързаха за таблото с кабела.
Хубаво и похвално ама за съжаление рядко срещано. Дори в Брезник. Ся ми кажи че и тоя стълб с табло има земно... :-D
Нещата в БГ обикновено са пожелателни... Иванов, България нито започва, нито завършва с ... твоята къща е ... Брезник.

БРЕЗНИК

:partyman:
Аз вътре си имам земно на къщата и гръмозащита. А на втората снимка е моето електромерно табло , на първата на комшиите, но те са с трифазни токове. Напрежението ми е между 220 и 231волта. Нула спрямо земно(моето) -0волта.

Не може да се види отвсякъде стълба за да ти кажа, но съседния има 51 Републикански път II-63
https://maps.app.goo.gl/ZrEAhE3b1UcrDM3W6
hidrazin - майстор
чет фев 29, 2024 3:53 pmivanovbg написа:
Аз вътре си имам земно на къщата и гръмозащита. А на втората снимка е моето електромерно табло , на първата на комшиите, но те са с трифазни токове. Напрежението ми е между 220 и 231волта. Нула спрямо земно(моето) -0волта.
Иванов твойто мислене е като на министър председател и управляваща партия - ние сме добре и означава че всички са добре. Ако някой не е - ЦЪК
Извинявам се - ОРИГИНАЛА. Другия е само папагал-плагиат. :-D
Значи че щом всичко при теб е наред, наред е в цялото село, град, държава ... и мое да си заровим главата в пясъка като щраус. Да ама не.
Всичките ЕРП-та в България с собственост на чужди държави. Основната им цел не е да модернизират, развиват и поддържат енергийната ни мрежа и система.
Съвсем закономерно основната им цел е максимална печалба с минимални разходи. И тези "излишни" заземявания не влизат в сметката.
Достатъчно е да имитират дейност в обема на санитарния минимум.
чет фев 29, 2024 3:53 pmivanovbg написа:
Не може да се види отвсякъде стълба за да ти кажа, ...
Ми не стой само в къщи де, поразходи се и разгледай. Все пак Брезник е град от селски тип. :weedman:
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Високо напрежение в мрежата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: