• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
За това колко часа ще работи системата, не мога да кажа нищо. Не мога да сметна и няма как да дискутирам. Не знам и дали хладилника е инверторен и дали инвертора е предназначен за стартиране на големи товари. Консумторите обаче са пробвани един по един, в т.ч. и хладилника и никой от тях не събаря инвертора. Хладилника при стартиране и след това си показва 57 W. Това на монитора на инвертора, и си работи при тази стойност. Пък и в името на топлината, каквато е главната ми цел, бих могъл да се лиша за няколко часа и от хладилник и от телевизор ако трябва. Ако в аварийна ситуация работи само помпата на камината, времето сигурно ще е друго. Когато пробвам всичко мога да споделя.
Отклонихме се малко от темата но за мен беше интересно и поучително.
Благодаря още веднъж на всички!!!
Ама...
Като съм тръгнал да питам по темата, да попитам поне и още нещо!
Не, че не се рових из интернет и не четох, както ме посъветвахте, особено "MamaMy", за което благодаря, но не можах да разбера:
При превключване на двата токоизточника, мрежа и инвертор, всичко ли трябва да се превключи, т.е. фаза, нула и земя (съмнява ме, че е доста тъпо за земята, но не съм сигурен), или е достатъчно да се превключи само фаза и нула (Натам ме дърпа, ама нали съм без теоретична подготовка в областта, не мога да кажа защо. Всъщност "hidrazin" ми показа точно двуполюсен ум-шалтер. Благодаря "hidrazin"!)
А може би е достатъчно да се превключи само фазата?!? :?:
С други думи какъв ум-шалтер/реле/контактор е най-добър в случая? Едно, дву или три-полюсен :?:
Купи си каквото ти е показал Хидразин и го ползвай в пълен обем!
Земното не прекъсвай!
Благодаря "Трифон П.Трифонов"!
С това концепцията е 100% оформена и започвам реализация.
  • 1
  • 2

Тема "Идея-въпрос за резервно токозахранване на токов кръг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: