Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте има сложена домофонна система която работи на 12 v постоянен ток, в момента трябва да се сложи rfid четец който работи с 12 v променлив, не може да се достъпне платката на домофона защото е подмазан и да не се кърти искам да свържа четеца директно към ел. Насрещника. Знам че мога да го направя със ГРЕЦ, но не съм сигурен дали ще се получи. Ако свържа ГРЕЦ на плюс след захранване на домофона, и друг след плюс на четеца, дали ще се получи?
radius - майстор
Е ти хем знаеш, хем не си сигурен !?
Знам че ще стане, но не съм сигурен как да вържа греца по този начин.
ivanovbg - майстор
Нещо не разбирам. На насрещника прав ток ли има? А четеца дето искаш да свържеш иска променлив? Така ли или обратното?
MamaMy - майстор
Firesfly, мислиш си че Грец схемата работи и в двете посоки?
Lutchezar - майстор
Прикачен файл:
0f8b707332b182fd6b6ca9f488f49206.jpg
0f8b707332b182fd6b6ca9f488f49206.jpg (18.12 KиБ) Видяна 360 пъти
Жокер.
Може да има и готови някъде.
вт мар 05, 2024 12:41 amivanovbg написа:
Нещо не разбирам. На насрещника прав ток ли има? А четеца дето искаш да свържеш иска променлив? Така ли или обратното?
В момента през домофона до насрещника си е прав ток. Искам да сложа четец, кийто се захранва с променлив ток, и да го вържа директно към кабелите които отиват към насрещника.
ivanovbg - майстор
Аха, ако напрежението е същото връзвай четеца. Няма значение кое къде.
brum - майстор
Тоя четец най-вероятно вътре си има изправител (грец и кондензатори). Питай тия дето са го правили дали може да работи с 12V DC. Ако нямаш комуникация с тях направо действай.
kozl - майстор
Да много вероятно четеца си има грец, за да изправя променливия ток.
Обаче какъв е този насрещник от който ще захраниш четеца :?
Ако е електромагнит до него ще има ток в затворено положение на вратата и вероятно четеца захранен от електромагнита ще разпознае чипа-ключ, но как ще се отвори вратата :? Трябва четеца да прекъсва тока към ел.магнита.
Ако насрещника е език с електромагнит, то ток ще има само при подадена команда за отваряне на вратата. Т.е. при затворена врата четеца ще е без захранване от насрещника, следователно ненужен.

Тема "Токоизправител с ГРЕЦ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: