• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
Нали ти дадох линк дет японците тепърва открили, че клетките реагират на магнитното поле, а доктор Ливайн отдавна го знае, а и клипче ново ти направих.
zz_stefanov - майстор
вт мар 26, 2024 10:43 amivanovbg написа:
Ето и оригиналния вариант. Диодите се монтират в съответните контакти на разклонителя и указват правилната им подредба в съответния контакт. Монтират се на мястото на контактора. Може и да си го направите като отделно устройство в един щепсел и да си обикаляте и свазирате всички трифазни контакти ако имате повече.
Алоу, ако ще си играйкаме и надлъгваме... Какво ще определиш с тези два светодиода.
Какво лъжеш човека, че схемата ти ще му свърши работа.
Мислех, но вече се отказах да проверявам как ще работи през целия период на L1, защото от като тръгнах по него разбрах че и без да сменям последователноста на фазите, контакторът ти ще бръмчи и другите ти го казаха.
Към автора на темата: намери си сериозен изпълнител, дай някой лев и не се занимавай с такива като иванов.
ivanovbg - майстор
Еее, уж си умен пък не знаеш. Ако фазите са правилно наредени светва диода от положителния полупериод, а другия няма да свети. Ако размениш фазите и диодите са вързани към другата фаза тогава симистора се отпушва от отрицателния полупериод и светва другия диод. Единия диод се слага в единия контакт, другия в другия дето са разменени двете фази. В който диод свети в него включваш машинката и посоката ще е една и съща. Мисли малко!
sstefanov - майстор
Човек трябва да знае кога да спре да се излага! Затъваш все повече и повече, ако не го усещаш значи положението е много зле.
gogo7777 - майстор
Коментираше се схемата с контактора (уж правена многократно и работеща), Иванов се измъкна с "оригиналната схема" с удължителя и два контакта. :-D

Важното е, че схемата се обсъди от знаещите и се стигна до решение. Все пак Иванов подхвърли идеята....не го убивайте :drinkers:
petromaniq66 - специалист
То има лесно. Да нахвърли набързо!!! Повторяемата първа схема и да се докаже в тубата. Хем лайкове ще пратим.
batkoce - специалист
вт мар 26, 2024 11:56 amhidrazin написа:
Айде, топлата вода идва... :-D

07-fazoukazatel-shema-2.jpg


Тази схема я пробвах. Вместо втория светодиод ползвах глимка. Схемата работи. След някакви модификации, може да се направи някаква автоматика.
Все пак ще трябват още някакви допълнителни елементи...
petromaniq66 - специалист
Нали колко страници се дъвчи дъвката за допълнителните елементи. Копче намерихме, сега идва ред на балтона.
hidrazin - майстор
вт мар 26, 2024 8:42 pmbatkoce написа:
Тази схема я пробвах. Вместо втория светодиод ползвах глимка. Схемата работи. След някакви модификации, може да се направи някаква автоматика.
Все пак ще трябват още някакви допълнителни елементи...
Няма причина на да не работи. Освен в първоначалния, грешен и измислен вариант на ivanovbg.
Иначе да, като идея е добре и достъпно. Има база и за развитие.
Не съм я пробвал защото се оказа че нямам налични високоволтови оптрони zero cross
Поръчал съм 10-тина за 3 кинта и ще "издялам" няколко такива.
Не че нямам, но имам само един стар и безотказен И517М а често го "подреждам" някъде и ... се оказва че като ми потрябва, не го нося. :-D
Сега ще си "напоя" поне 5 - да има из куфарите, да има и за подарък.
В тая насока трябва обективно да оценя "насоките" на ivanovbg.
Но не и положително опита му за измама. Все пак какво си е мислел?
Че то тик четат много хора и не всички са "неграмотни" в тая област - все някой щеше да му хване измамата.
Същото както и с "магнитната" вода. :)
:partyman:
hidrazin - майстор
вт мар 26, 2024 9:12 pmpetromaniq66 написа:
...сега идва ред на балтона.
Балтона е открит.
Балонът обаче е спукан! :-D
:partyman:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Как да накарам трифазен двигател автоматично да разпонава фазите и посоката му на въртене да бъде само в една посока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: