• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ELSE - помощник
Как да накарам трифазен двигател автоматично да разпонава фазите и посоката му на въртене да бъде само в една посока. качвам и снимки , за да видите и електрическото табло . това е един компресор, които трябва да има само една посока на въртене,но при включването му на различни места се променя посоката на въртене, но аз искам това да го преодолея и за това моля в форума да ми помогнете. благодаря предварително !

Прикачен файл

viber_image_2024-03-22_17-58-40-593.jpg

Прикачен файл

viber_image_2024-03-22_17-58-40-486.jpg

Прикачен файл

viber_image_2024-03-22_17-58-40-295.jpg

Прикачен файл

viber_image_2024-03-22_17-58-40-174.jpg
Последна промяна от Virtex на съб мар 23, 2024 7:27 pm, променено общо 1 път.
Причина: оправени главни букви
ivanovbg - майстор
Първо си оправи темата. Писането само с главни букви се интерпретира като викане, а аз не желая да помагам на крещящ човек. Иначе е много лесно.
Avas_co - майстор
С нещо такова
А, най добре с качествен честотен регулатор.
Andri01 - майстор
Вземаш фазоуказател преди включване проверяваш поредноста на фазите. MS5901 Беше към 70лв, по спомен от преди 3г.
ELSE - помощник
пет мар 22, 2024 6:52 pmAndri01 написа:
Вземаш фазоуказател преди включване проверяваш поредноста на фазите. MS5901 Беше към 70лв, по спомен от преди 3г.
Това е че няма да го ползавам само аз. Това е комресор и се мести на различни обекти. Хората не са електротехници и е необходимо да се направи автоматично да следи фазите
ELSE - помощник
пет мар 22, 2024 6:31 pmivanovbg написа:
Първо си оправи темата. Писането само с главни букви се интерпретира като викане, а аз не желая да помагам на крещящ човек. Иначе е много лесно.
от къде мога да редактирам
zz_stefanov - майстор
Avas_co ти е посочил с какво се прави.
Намери някой грамотен да го изпълни. Тук и да ти пусна схема ще я реализираш ли?
Andri01 - майстор
Най-елементарното- въртящ фазоуказател и ключ с три положения. Включва се в контакта-ако фазоуказателя върти в правилната посока, ключа с включва в "пол1".Ако върти на обратно-в "пол 2". А може да измисли и защита против обратно включване-най сигурна релейно-контакторна.
ivanovbg - майстор
пет мар 22, 2024 6:57 pmELSE написа:
пет мар 22, 2024 6:31 pmivanovbg написа:
Първо си оправи темата. Писането само с главни букви се интерпретира като викане, а аз не желая да помагам на крещящ човек. Иначе е много лесно.
от къде мога да редактирам
Важното е , че си си взел бележка :partyman:
След като свърши един за друг ще ти пусна една лесна схема на удължител с два контакта, един щепсел и две крушки. На който контакт е светнала крушката там включваш компресора.

Може да се ползва от всеки без никакви познания.
ELSE - помощник
пет мар 22, 2024 7:28 pmivanovbg написа:
пет мар 22, 2024 6:57 pmELSE написа:
пет мар 22, 2024 6:31 pmivanovbg написа:
Първо си оправи темата. Писането само с главни букви се интерпретира като викане, а аз не желая да помагам на крещящ човек. Иначе е много лесно.
от къде мога да редактирам
Важното е , че си си взел бележка :partyman:
След като свърши един за друг ще ти пусна една лесна схема на удължител с два контакта, един щепсел и две крушки. На който контакт е светнала крушката там включваш компресора.

Може да се ползва от всеки без никакви познания.
Добре , Благодаря !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Как да накарам трифазен двигател автоматично да разпонава фазите и посоката му на въртене да бъде само в една посока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: