• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Lutchezar - майстор
Грецовете са много удобни когато преобразуваш променливо напрежение от мрежата. Твоето е далеч от частен случай на променливо напрежение. Опитай се да разбереш схемата. Тогава ще разбереш и че искането от теб се прави по много по-лесен начин.
kozl - майстор
ср апр 24, 2024 11:26 pmpetromaniq66 написа:
Тези грецове са пълна глупост. Магнет с една намотка не мой да направи синусоида. Един як диод, ако няма място няколко по малки и готово. А като лед фара е с широки граници чрез драйвера не му трябват регулатори. Даже ако има място във тумбака на фара може да се монтира диода и якия електролит. Без да му мислиш за общата фаза( - рама)
Не съм запознат с магнетите като генератори на електричество.
Каква е формата на кривата на напрежениетори и дали е центрирана спрямо нулевата линия на напрежението :?
Ако кривата преминава от двете страни на нулевата линия на напрежението то само с диод ще се елеминира част от мощността към консуматора.
А дали магнета няма да си влоши производителността ако товара е през 1 диод :?
gogo7777 - майстор
Изправителя в случая е един диод (три в паралел).
DundyTheCroc - майстор
чет апр 25, 2024 7:33 amkozl написа:
ср апр 24, 2024 11:26 pmpetromaniq66 написа:
Тези грецове са пълна глупост. Магнет с една намотка не мой да направи синусоида. Един як диод, ако няма място няколко по малки и готово. А като лед фара е с широки граници чрез драйвера не му трябват регулатори. Даже ако има място във тумбака на фара може да се монтира диода и якия електролит. Без да му мислиш за общата фаза( - рама)
Не съм запознат с магнетите като генератори на електричество.
Каква е формата на кривата на напрежениетори и дали е центрирана спрямо нулевата линия на напрежението :?
Ако кривата преминава от двете страни на нулевата линия на напрежението то само с диод ще се елеминира част от мощността към консуматора.
А дали магнета няма да си влоши производителността ако товара е през 1 диод :?
Ако схемите са верни, една намотка при колегата се ползва за заряд на акумулатора, другите две за фаровете, значи магнета му е с три намотки плюс тази за високото напрежение. За графика намерих това, не знам колко е вярно:
Изображение
Ето и самата тема:
https://motoredbikes.com/threads/happyt ... ram.15236/
Aleks.Zh - напреднал
Ако схващам правилно - щом единия ми вход е фаза, а втория просто маса - мога да пропусна грец-а. И според последната схема диод от тип 6A1 и кондензатор биха свършили същата работа.

Ако логиката ми е правилна, то реално и грец-а е работел само през единия му диод - фаза -> + ? А ако това е така допускам, че ако заменя грецовете, с два диода - горната ми схема ще заработи, където масата е обща. Ще експериментирам довечера :)
batkoce - специалист
чет апр 25, 2024 11:00 amAleks.Zh написа:
Ако схващам правилно - щом единия ми вход е фаза, а втория просто маса - мога да пропусна грец-а. И според последната схема диод от тип 6A1 и кондензатор биха свършили същата работа.

Ако логиката ми е правилна, то реално и грец-а е работел само през единия му диод - фаза -> + ? А ако това е така допускам, че ако заменя грецовете, с два диода - горната ми схема ще заработи, където масата е обща. Ще експериментирам довечера :)
Това все още не е доказано. Според картинката, публикувана малко по-нагоре, е възможно да се генерират двуполярни импулси.
Погледнах някои снимки и картинки на магнети и предполагам, че е възможно да попаднем на различни видове. В края на краищата някои неща трябва да се проверят на място, чрез измерване.
DundyTheCroc - майстор
Да, магнети има с различен брой намотки и трябва да се провери какъв е в конкретния случай.
gogo7777 - майстор
Дано не ви преча, но тренирам успоредно с вас. :)
Простичко, но мисля, че ще свърши работа.

Прикачен файл:
20240425_115624.jpg
kozl - майстор
Прикачен файл:
300RR 2017_light.jpg

С грецове :roll:
Aleks.Zh - напреднал
gogo7777 написа:
Дано не ви преча, но тренирам успоредно с вас. :)
Простичко, но мисля, че ще свърши работа.
Прикачен файл:
20240425_115624.jpg
И аз мислех за този вариант. Ще го проверя довечера.
kozl написа:
Прикачен файл:
300RR 2017_light.jpg
С грецове :roll:


То казуса е, че Фар и Габарит са в едно тяло, с обща маса.

Та ще пробвам схемата с диаодите и общата маса И ако не остане - си оставам на предишната с един грец.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Реле регулатор за фар на мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: