• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
ср апр 24, 2024 4:39 pmAleks.Zh написа:
kozl написа:
Този общ минус към грецовете как го постигна?
Нямаш такъв проводник в инсталацията, добави ли го?
Може би грешно съм го разписал/разчертал - средния проводник е именно това. В електрическата ми диаграма е зелен кабел, който се замасява на рама.
Точно това предположих и в преден пост. Зеленият проводник, който до куплунга е черен, а след него зелен се оказва свързан към рамата - маса. Това е единият общ проводник на променливото напрежение, а също е и вход на променливото напрежение в грецовете по твоята схема "обща фаза". От минус изходите на двата греца си свързал със зеления проводник, т.е. към рамата, при което си окъсил входа и изхода на грецовете, което ти показа и batkoce:


Изображение
gogo7777 - майстор
Към рамата е свързан само минуса на акумулатора и единия край на стартера.....нищо друго няма към рамата.
gogo7777 - майстор
Прикачен файл:
Screenshot_20240424-180903_Drive.jpg
Прикачен файл:
Screenshot_20240424-180940_Drive.jpg


Позиция 16 е ключа
Позиция 49 е фара
Позиция 31 е акумулатора
Позиция 35 стартера
Последна промяна от gogo7777 на ср апр 24, 2024 6:38 pm, променено общо 3 пъти.
Lutchezar - майстор
Освен това в схемата има регулатор на напрежението.
hidrazin - майстор
ср апр 24, 2024 6:18 pmgogo7777 написа:
Към рамата е свързан само минуса на акумулатора и единия край на стартера.....нищо друго няма към рамата.
Кьор мусун табела бре!
Всичкото жица дето е свързана към точките дето съм посочил е свързано към рамата.
Плюс средната жица на фара.
Плюс единия край на запалителната бобина означена 44 - горе в дясно.
Всичкото черна жица означено по схемата като Ne е свързано на шаси.

Прикачен файл:
Корпус моторетка.jpg

:partyman:
Aleks.Zh - напреднал
ср апр 24, 2024 6:09 pmkozl написа:

Точно това предположих и в преден пост. Зеленият проводник, който до куплунга е черен, а след него зелен се оказва свързан към рамата - маса. Това е единият общ проводник на променливото напрежение, а също е и вход на променливото напрежение в грецовете по твоята схема "обща фаза". От минус изходите на двата греца си свързал със зеления проводник, т.е. към рамата, при което си окъсил входа и изхода на грецовете, което ти показа и batkoce:
Ама не съм ги свързвал изход минусите на грецовете със зеления проводник, сигурен съм в това.
Мале въобще не очаквах да стане толкова дълга дискусия, еле па и модел на мотора и електрическа схема да гледаме :-D
gogo7777 - майстор
hidrazin написа:
ср апр 24, 2024 6:18 pmgogo7777 написа:
Към рамата е свързан само минуса на акумулатора и единия край на стартера.....нищо друго няма към рамата.
Кьор мусун табела бре!
Всичкото жица дето е свързана към точките дето съм посочил е свързано към рамата.
Плюс средната жица на фара.
Плюс единия край на запалителната бобина означена 44 - горе в дясно.
Всичкото черна жица означено по схемата като Ne е свързано на шаси.

Прикачен файл:
Корпус моторетка.jpg

:partyman:
Обясни ми тогава как е свързан стартера (35). :?
hidrazin - майстор
ср апр 24, 2024 7:39 pmgogo7777 написа:
Обясни ми тогава как е свързан стартера (35). :?
В какъв смисъл как е свързан? Стандартно.
Единия му край е на шаси - левия. Другия към единия извод на тяговото реле (левия на релето).
Десния извод на тяговото реле отива към + на акумулатора.
Левия извод на намотката на тяговото реле 33 е подаден + през предпазителя 34 дето е 10А
Когато на десния извод на намотката се подаде маса/шаси/минус тя придърпва котвата и подава + на четките на стартера.
Едновременно с това намотката придърпва и бендикса за да зацепи.
:partyman:
petromaniq66 - специалист
Тези грецове са пълна глупост. Магнет с една намотка не мой да направи синусоида. Един як диод, ако няма място няколко по малки и готово. А като лед фара е с широки граници чрез драйвера не му трябват регулатори. Даже ако има място във тумбака на фара може да се монтира диода и якия електролит. Без да му мислиш за общата фаза( - рама)
Последна промяна от petromaniq66 на чет апр 25, 2024 12:10 am, променено общо 1 път.
Aleks.Zh - напреднал
ср апр 24, 2024 11:26 pmpetromaniq66 написа:
Тези грецове са пълна глупост. Магнет с една намотка не мой да направи синусоида. Един як диод, ако няма място няколко по малки и готово. А като лед фара е с широки граници чрез драйвера не му трябват регулатори. Даже ако има място във тумбака на фара може да се монтира диода и якия електролит.
Оценявам мнението ти, но да бъда честен - нищо не ми говори. Можеш ли да ми дадеш примерни номера на елементите или някаква насока - какво да чета, за да си направя схемата? А не знам и защо грецовете са глупост, виждам че често се ползват?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Реле регулатор за фар на мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: