• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bobko - специалист
krasiorocknroll написа:
Преди около шест месеца правих подобно нещо.Използвах квазиелектронен часовник за електромер и едно реле.С едно допълнително ключе направих така че да може да се включва релето когато поискам,освен с часовника. :wink:
Абсолютно същото съм си направил за моя бойлер но не с реле а контактор което понякога е дразнещо с бученето
boilermania99 - помощник
DMN написа:
boilermania99, нямам намерение да си губя времето да ти го напиша по-ясно - вземи чети, мери и когато всичко ти се изясни, тогава спори :) , пак ти отговарям с усмивка, макар да не ги обичаш много.
Е ако питаш мен, по-добре да изгубиш малко време и да го напишеш ясно, пък като не ти се губи време - не пиши ;)
Но разбира се, твое право е да пишеш както си искаш, само че виж как възникват неясноти.
DMN написа:
"Малък"и "голям" е много относително...."един косъм на главата е твърде малко, но един косъм в супата е твърде много". Мерил ли си cos φ на бабиния ти котлон? И ако тока при cos φ 1 на товара е 10А, колко ще е тока при cos φ 0.99, а при 0.5, при една и съща активна мощност?
Виж, нямам нищо против, да чуя думи от вида "индуктивността е пренебрежимо малка, и може да бъде пренебрегната, капацитивен товар няма изобщо, съответно, cos φ е практически единица". Както казах, наистина не бях наясно колко е, и дали може да бъде пренебрегната.
Но думите "cos фи при нагревателите е 1", без допълнителни пояснения, предизвикват в мен усещане, че човекът отсреща не знае за какво говори. (Затова е важно да се пише ясно, за да няма двусмислие).
Колкото до тока на товара - не разбрах що се фиксираш върху него, при положение че говорим за това, че допустимия ток през релето на таймера е по- малък при cos φ < 1. Ще го повторя пак - не съм казал, че токът (активната компонента) ще нарасне при намаляване на cos φ, а това че ще намалее допустимия ток през релето на таймера.

Надявам се да сме изгладили нашите противоречия, и извинявай че реагирах бурно :)

MIRO_073 написа:
boilermania99 написа:
Айде бе, на всички нагреватели ли? Точно единица? И на бабиния котлон реотана, дето представлява навита дълга спирала, и там ли е единица?
Не. Не е. 0,9987456385478951235478 е на баба ти котлона.
Благодаря, Миро.
amxcs - специалист
Здравейте,
и аз от 1 година се каня да сложа таймер. Прочетох голяма част от темата, но все пак искам да попитам какъв актуален таймер и контактор ще ми пропоръчате, за да нямам проблеми после. Бойлера е 3kW. Има ли вариант да мина с хубав таймер, но без допълнителен контактор и на каква цена горе-долу? Ако разликата в цената не е голяма спрямо контактор и таймер предпочитам само с качествен таймер да мина?
Моля за съвети :)

EDIT: За сега се спрях на Реле за време от Щайнбергер. Само остава един качествен контактор да си харесам или да ми препоръчате. Само фазата може ли да се прекъсва? Инсталацията ми е без заземяване и масата отива към нулата.

Тази схема си харесах от по-горе:

Изображение
MIRO_073 - майстор
Ето го твоя контактор. http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... -2615-0771
Прекъсни и фазата и нулата през него. Часовника е добре. Можеш и без този ключ. Часовника има бутон за ръчно включване.
amxcs - специалист
Тамън мислех да поръчам от същия сайт този на Chint 20А. Заслужава ли си двойно по-скъпия SCHNEIDER?
Също се чудех защо масово се прекъсва само фазата, при положение, че цената на 2 полюсен контактор е почти същата?
Ключ няма да слагам, ще ползвам часовника при нужда.

Има ли изревали от Chint :) Или най-добре да зимам SCHNEIDER-а.
А за табло някаква препоръка, възможно най-компакно?
amxcs - специалист
Айде и аз да се запиша :)

Прикачен файл

IMG_20161214_195728.jpg

Прикачен файл

IMG_20161214_195848.jpg

Прикачен файл

IMG_20161214_200346.jpg
grizan1980 - специалист
MIRO_073 написа:
Ето го твоя контактор. http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... -2615-0771
Прекъсни и фазата и нулата през него. Часовника е добре. Можеш и без този ключ. Часовника има бутон за ръчно включване.
Защо да прекъсва фаза и нула при двупроводна инсталация..... За мен това е недопустимо.....
amxcs - специалист
И мен така ме посъветваха. Затова само фазата прекъснах. Дебелия кабел от стената влиза директно в контактора и направо излиза към бойлера, нулата с лустер клема много здраво стегната, другите кабели за чаовника и бобината са по-тънички.
MIRO_073 - майстор
grizan1980 написа:
MIRO_073 написа:
Ето го твоя контактор. http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... -2615-0771
Прекъсни и фазата и нулата през него. Часовника е добре. Можеш и без този ключ. Часовника има бутон за ръчно включване.
Защо да прекъсва фаза и нула при двупроводна инсталация..... За мен това е недопустимо.....

Бойлер и при двупроводна инсталация до него се пуска трижилен кабел. Корпуса е вързан директно и не се прекъсва.
amxcs написа:
Айде и аз да се запиша :)
Добре, че си взел Шнайдер. Чинт след месец-два започва неприятно да бучи.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29

Тема "Реле за време (таймер) за управление на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: