• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fox_vt - майстор
bobii - специалист
При смарт фроста, изпарителя е навит около вътрешния съд на фризерната част. Не се саморазмразява, налага се отвреме навреме с топъл парцал примерно да обираш насъбралия се малко лед (отнема минути, но няма да се налага да го изключваш) или да го размразяваш както обикновено. Хладилника се саморазмразява и насъбралата се вода отива в едно казанче над компресора и от топлината се изпарява.
Тоя модел специално е с един кръг на охлаждане, което значи, че не може да регулираш хладилника и фризера поединично и не можеш да ги спираш отделно. Или целия уред работи, или целия е изключен. Хубавото в случая е, че цялото му управление е един прост термостат. Няма електроника, която да се скапе. Прост, надежден модел е.
За шума: Има модели, които са по-тихи: около 35 децибела.
Колеги, ще ви помоля за помощ, защото аз съм само от "консуматорите" и много пъти сте ми давали вярното решение на доста казуси, възникнали във връзка със строежа на къщата, обзавеждане и пр.
Та така, имам един хладилник Либхер СТР 2921, от който до дни бях страшно доволен! Той е от експериментална серия, т.е. пробна и без тригодишна гаранция, и съответно доста по-евтин.
Проблемът е следния- в хладилната част набира доста сериозно количество скреж, докато във фризерната част е чиста. Преди "насилственото" размразяване и фризерната беше леко обледена, но на фона на хладилната е направо цвете!!!
По принцип би трябвало да се размразява сам и водата да се изпарява чрез кондензатора, но... До скоро имаше равномерно стичащи се надолу капчици, всичко си беше на шест, работи и в момента много тихо, на позиция 1 е, в смисъл на най-високата температура, за да не би това да е причината. Съпругата ми го размрази, пичисти до сухо всичко, почисти и дренажния отвор, но след три дни нещата са още по-зле....
Дайте съвети, и ако някой от вас има същия модел ще съм благодарен да сподели.
Вода не избива никъде по пода, влага няма на стената зад хладилника, не го държим дълго време отворен.......температурата ли да сваля, какво да направя!?
Благодаря ви предварително- всяко нещо ще ми е от помощ!
Притеснява ме фактът да не попадна на някой пишман майстор и да ме вкара в приключение, защото както е без гаранционно обслужване ще се "пускам на бъркане" за специалист и не знам, с тоя мой късмет, на какво ще попадна...
Приятен ден!
nikolovvd - майстор
Опитай първо с нормализиране на температурата, т.е. температурата в хладилната част да е около средната, примерно 7 градуса.
Благодаря!Притеснявам се да не е нещо от терморегулатора, защото ми се струва, че не изключва самия хладилник, а бичи постоянно! А е на първа позиция......
Зеленчуците взеха да замръзват! Нещо явно бъркам- може да съм бъзнал нещо при почистването, а не е като да го чистя за първи път! И друг път съм виждал замръзнали капчици, но все пак капки, а не като сега- скреж!
nikolovvd - майстор
Да не би да има бутон за бързо замръзяване и жена ти да го е натиснала докато е бърсала.
Наскоро видях нещо подобно в един хладилник Горене и не му обърнах много внимание, а би трябвало.
hidrazin - майстор
radula написа:
....че не изключва самия хладилник, а бичи постоянно! А е на първа позиция....
Това може да ти донесе опечен компресор. Изключвай го по малко докато дойде техник да го види.
Предполагам нещо с терморегулатора ако не спира.
Гледам по спецификации има автоматично размразяване. Ако спира но натрупва скреж, може да е нещо в автоматичното размразяване.
То и аз сега се боря е един хладилник ... :-D
:partyman:
ironman - помощник
Този модел хладилник Либхер е с функция за автоматично размразяване. Да не би да сте я изключили при почистването? Отделно не опитахте ли да свалите температурата?

Като няма гаранция, нямат ли от фирмата някаква поддръжка да питате и тях. Отделно виж си из книжките дали не пише нещо за такъв проблем, това също може да ти е полезно http://assi.lhg.liebherr.com/Servicelin ... 403_bg.pdf
jadai - напреднал
Има ли някакво развитие по случая с хладилника Либхер? Интересно ми е какъв точно е бил проблема и как си го решил.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "хладилници liebherr??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: