• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hladnia - специалист
Johny написа:
...............

Как се изважда тази тавичка, има ли някакъв спец начин? и въобще изважда ли се? Пълна е почти до горе. Как да махна водата оттам, почти не може да се бръкне....
Тавичката се маха внимателно (за почистване от гадостите натрупани), като някой модели, леко се завъртат да освободят щипките отстрани, на други има една щипка отгоре над компресора и внимателно докато я освободиш.
НО първо щом е пълна, попий със гъба или парцал течността.
agj - майстор
Не виждам да си се похвалил че си купил хладилник,затова да напиша и моето мнение .
И на мен преди около година ми предстоеше същата дилема -аз купих Горение ! И съм доволен -никакви проблеми до този момент .Избрах Горение защото като сравнявах с Либхер-а установих че за горе долу за аналогична цена разликата в обема т.е. вместимостта е различна -в полза Горение пък и отзивите за марката са доста добри!
Chefo77 - майстор
Тани, както каза един мой клиент след като трети път за 2 месеца извика сервизните техници на Либхер: "Да ти биииип Мерцедеса" :wink:
Последна промяна от Chefo77 на нед юли 07, 2013 7:28 pm, променено общо 1 път.
juvesan - специалист
"либхерите" които основно се размотават по нашата мрежа са с фреон R600. Малко особен е... по принцип. "Горенето" пък ползват основно компресори с марката Данфос - което си е един голям плюс, макар че вече и това не се знае на къде ще тръгне, защото от няколко месеца ( може и да е година) серията за домашни хладилници беше продадени на sekop и сега ...знае ли човек. В тази връзка ако трябва да сме честни, либхер немски тук в БГ няма, така че.... :axe:
Chefo77 - майстор
juvesan написа:
"либхерите" които основно се размотават по нашата мрежа са с фреон R600. Малко особен е... по принцип. "Горенето" пък ползват основно компресори с марката Данфос - което си е един голям плюс, макар че вече и това не се знае на къде ще тръгне, защото от няколко месеца ( може и да е година) серията за домашни хладилници беше продадени на sekop и сега ...знае ли човек. В тази връзка ако трябва да сме честни, либхер немски тук в БГ няма, така че.... :axe:
Не ползваХА ли Данфос? Бях чел някъде, че са развалили работата и са минали на АСС на скъпите и някакви други за по-евтините модели.
juvesan - специалист
Не ползваХА ли Данфос?
Ако става дума за "Горливите" - възможно е да са минали на нещо по евтино, а възможно е и да е резултат на променените реалности - продавайки лицензите и производството на трета фирма, данфос предполагам вече не могат да гарантират нищо по въпроса на ценовата политика относно Горене , а другите може да са имали специфични условия... тази работа само определени хора може да я знаят :partyman:
annynik - помощник
Прикачен файл:
Photo0160.jpg
Благодаря hladnia.
Щипки не се виждат никъде около тази ваничка, завърта се леко - има около 1 см луфт наляво-надясно и малко нагоре и нищо повече, не смея да го напъвам да не се счупи нещо. Възможно ли е кафявото да е соев сос разсипан вътре в хладилника? Попих доста с гъбичка, ще поизчистя още малко и ще го включвам.
Leon - специалист
juvesan написа:
...... В тази връзка ако трябва да сме честни, либхер немски тук в БГ няма, така че.... :axe:
И ... за да бъдем честни, вярвам на очите си!

Немският е с 30-40% по скъп от българският!
Поставени един до друг веднага се вижда разликата.
Най-малко ... боята на нашенския е като портокалова кора!

:?
VLADO66 - майстор
И имаше една бъгава серия равнополски Либхери която беше напълнила сервизите.Ембрако в момента е най читавия компресор в технотата,само че трябва да се обръщат хладилниците да се гледа щото в заводите слагат каквото им падне в един и същ модел.
juvesan - специалист
оффтопик: На теория, в днешно време се използва добре заучената фраза: а бе той ( то ) е правено в Китай ( България, Мексико, Индия,) обаче на края на конвейра седи Немец( американец, японец) и той гарантира, че всичко е като оригинала, така че ... и въпреки теоретичния шанс това да е точно така, на всички им остава горчив привкус в устата, че си взимат "заводско" менте... Иначе истината е, че всички се изтарикатиха да произвеждат еднодневки - от автомобили до отвертки и никога не се знае на какво ще се нахендриш.... :toimonster:
ембрако - старите разработки на данфос наистина са добри компресори в сравнение на доста други китайски пълни ментаци :vom:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "хладилници liebherr??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: