• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
teon - специалист
profesionalist_wood написа:
Еее ами аз пък имах до преди 2 години пералня от 1953г бащата на Индезит :-D тежеше 70 кг с бетонни тежести и умря в мъки.
off topic - поради липса на раздел парни машини :?
...аз имам ютия с въглища от 50те години, и още има готовност за работа :mrgreen:
Последна промяна от teon на чет юли 11, 2013 12:37 pm, променено общо 1 път.
dundurma - специалист
и аз да се изакам в темата.....................35 годишен gronland работи в магазина
VLADO66 - майстор
teon написа:
profesionalist_wood написа:
Еее ами аз пък имах до преди 2 години пералня от 1953г бащата на Индезит :-D тежеше 70 кг с бетонни тежести и умря в мъки.
...аз имам ютия с въглища от 50те години, и още има готовност за работа :mrgreen:
М-дам,безкабелните технологии се завръщат http://avent-philips.blogspot.com/2009/ ... hi570.html :-D
teon - специалист
...безкабелна, ма друг път...ей туй е безакабелното :-D
Прикачен файл:
Canon.jpg
ArturDent - Почти Безобиден
Даже и без ток работи
profesionalist_wood - майстор
teon написа:
...безкабелна, ма друг път...ей туй е безакабелното :-D
Прикачен файл:
Прикаченият файл Canon.jpg вече не е достъпен
А па язе ползвам алгоритмично сметало от 1962 г вместо калкулатор :-D

Прикачен файл

IMG_8994.JPG
IMG_8994.JPG (115.98 KиБ) Видяна 3154 пъти
Последна промяна от profesionalist_wood на чет юли 11, 2013 5:54 pm, променено общо 1 път.
fikata - майстор
алгоритмично или логометрично :?:със събиране и изваждане :-D
lov - майстор
Я като вадиш това сметало да те питам. Налагало ли ти се е да работиш само със сметачна линийка. Щото след малко може и да те препитам и как се събира и изважда само с ей такова обикновенно сметало. За умножение и делене вече е въпрос за напреднали тъй че няма да те питам. :lol:

Прикачен файл

DC5FA21177DF-8.jpg
DC5FA21177DF-8.jpg (39.97 KиБ) Видяна 3138 пъти
profesionalist_wood - майстор
В Русия се ползваха масово преди...сега не знам как е
В класната ни стая имаше едно огромно сметало и беше обърнато към нас,добре че даскала блееше и ние си смятахме на него наум :-D
fikata - майстор
profesionalist_wood
Това сметало за събиране и изваждане появило се като съветски отговор за механични математически операции/събиране -изваждане/ в годините на логаритмичната линийка/умножение-деление/ не можа да измести вековното руско сметало показано от lov
Алуминевата подострена пръчица от твоята снимка може да се приеме като прародител на днешния стилос. С пъхането и в дупките с цифри и преместването нагоре надолу и в страни при преминаване на по висок порядък се набираха числата за събиране или изваждане.Рисетването се извършваше чрез движение нагоре/надолу чрез черното мостче между двете ал.стерженчета,които се виждат на снимката.
В същото време в ССССР се бяха появили и логаритмични линийки в кръгъл циферблат,също без да имат успех в масово приложение..
Класика си беше сметалото показано на снимката на lov победител срещу много нововъведения.
Атракция беше официанта/келнера/ да дойде на твоята маса в кафето или ресторанта за да ти приключи сметката с такова миниатурно сметало.
Даже по късно,когато в магазините вече имаше механични касови апарати до тях стоеше такова сметало, с което касиерката проверяваше верността на резултата от касовия апарат.
:)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "хладилници liebherr??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: