Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
benza83 - специалист
здравейте
искам да "опаша" банята си с лед лента горе до тавана
нямам окачен таван мисля да скрия лентата с г-образен ал.профил
като монтирам профилите къде да залепя лентата на профила които е към тавана(лентата да гледа на долу) ако я залепя тук ще трябва да снаждам лентата не всеки ъгъл
или на другата страна на профила лентата да гледа към стената
търся ефект от осветлението(за основно имам енергоспестяваща крушка бяла светлина-студена)
дайте идеи съвети
velas - специалист
Залепи я на стената. Така няма нужда да я прекъсваш, а и по-лесно ще се залепи върху плочките. Не забравяй, че не бива да се слага повече от 5м непрекъсната лента.
pavelari - майстор
не е ли по-добре маркуч /проверен за шупли от които да се показват телове :)/... лентите не винаги за защитени от влага - разрушават се като почват от спойките. отделно захранванията също не винаги са галванично разделени!!
fox_vt - майстор
Има ленти отгоре са покрити със силиконово покритие и са влагоустойчиви но не знам отзад където се лепят как стои въпроса със водната защита.
benza83 - специалист
leosat varna написа:
Залепи я на стената. Така няма нужда да я прекъсваш, а и по-лесно ще се залепи върху плочките. Не забравяй, че не бива да се слага повече от 5м непрекъсната лента.
а това не го знаех и как да я удължа
значи трябва ми 8 метра по 5 вата на метър значи захранване 60W е достатъчно има и малко отгоре няма ли да стане без да я прекъсвам
velas - специалист
Лентите са на ролки по 5м. При последователно връзване може да не издържат пътечките най-близо до захранването. По-добре е да сложиш 2 ленти по 4м като ги захраниш паралелно.
benza83 - специалист
leosat varna написа:
Лентите са на ролки по 5м. При последователно връзване може да не издържат пътечките най-близо до захранването. По-добре е да сложиш 2 ленти по 4м като ги захраниш паралелно.
мерси за съвета
да питам и нещо друго
ами ако искам да сложа лента 15-20 МЕТРА Някъде как да свържа
velas - специалист
Пускаш паралелно захранващ кабел, все едно захранваш крушки...
benza83 - специалист
leosat varna написа:
Пускаш паралелно захранващ кабел, все едно захранваш крушки...
мерси

Тема "LED лента в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: