Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivouz - специалист
С две думи аз какво разбрах:
На единия му трябва ток да върти а на другия въртене за да дава ток.Така ли е?
radius - майстор
Не :lol: .
Синхронния се върти със скоростта на въртящото се магнитно поле, а асинхронния по-бавно, с т.нар. " приплъзване".
ivouz - специалист
Добре ама работата която вършат е различна.
fikata - майстор
При практическа работа с асинхронни машини е въведена и използва величината хлъзгане (англ. Slip), представляваща разликата между синхронната скорост на статорното въртящо магнитно поле и действителната скорост на въртене на ротора на машината. Същото наименование се употребява и за отношението на хлъзгането към синхронната скорост (относителното изоставане в двигателен режим) на ротора спрямо статорното поле:

s = {n_s-n_r}/{n_s}

където n_s е скоростта на статорното поле (синхронната скорост), а n_r е роторната скорост. За да се получи в проценти от синхронната скорост, същото се умножава по 100.


radius =D>
todortv - майстор
ivouz написа:
С две думи аз какво разбрах:
На единия му трябва ток да върти а на другия въртене за да дава ток.Така ли е?
Ти се обърка от първите постове, в които ти дадоха пример с генератор. Твоето питане е за двигател.
И на двата им "трябва ток", само че на синхронния магнитното поле и ротора се въртят с еднаква
скорост, а при асинхронния ротора се върти по-бавно. Това забавяне се нарича хлъзгане - s.
Самите им наименования говорят сами по себе си. :partyman:
vandu - специалист
В най-общи линии се различават по ротора.
Синхронните машини имат бобини на ротора и изглеждат така: Изображение
Но могат да работят и като асинхронна машина когато ротора им се върже на "късо"
Навит ротор на асинхронна машина:Изображение
ПС: Питай какво точно те интересува
radius - майстор
В съвременния свят това с ротора и четките не е определящо.
Passa - специалист
Интересува ме какво аджеба е фазовото управление със симистр което е характерно за Асинхронните с четки, които ги слагат на пералните.
hidrazin - майстор
Аджеба що реши че е асинхронен с четки? Ми не е. Писал съм какъв е. Ето ти и малко за четене.
http://engineering-review.bg/engineerin ... 84&id=1278
:partyman:
jordanvass - майстор
Passa написа:
Интересува ме какво аджеба е фазовото управление със симистр което е характерно за Асинхронните с четки, които ги слагат на пералните.
Ти къде видя пералня с асинхронен двигател с четки? :-D

Тема "Асинхронни двигатели и синхронни?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: