• 1
  • 2
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
Galski - специалист
Хех, виждам яко сте се вихрили тука и то сравнително добре :-D .

Но аз искам да обърна на sevar внимание върху импровизираното антре... няма никъде предвидено местенце там за малко гардеробче, закачалки или ако щеш портманто?! Нещо, което е много задължително при влизане!
Също така, погледнато чисто функционално ми се виждат "сбъркани" връзките - кухня, трапезария и дневна. Едно преплитане се е получило... Не виждам каква е логиката да се влиза "от вратата" направо в трапезарията :? Много по-приятно е да те посрещне дневната зона... А след това да те "подкани" към масата.
Ако трапезарията е на мястото на предвидената от теб дневна, ще имаш много по-директна връзка с кухнята, както и по-безпроблемно ползване на отделните зони - релакс/гледане на ТВ и хранене.

Това, което си мислил с тези етажерки е супер идея, но според мен, обмисли пак по-внимателно нещата: най-вече по зонирането и разиграй етажерките в други посоки.

Непременно предвиди място за дрехите/обувките в антрето - има възможности!!! :-D
Emerald - модератор
Не виждам каква е логиката да се влиза "от вратата" направо в трапезарията Много по-приятно е да те посрещне дневната зона... А след това да те "подкани" към масата.
Аз мога да опитам да дам отговор на този въпрос. :-D "По-приятно да те посрещне" -за кого е по-приятно? Да не обобщаваме твърдението за всички. Аз лично намирам една супер-луксозна като размери трапезария за много по-представително от една обикновена дневна част.
По мои наблюдения освен това, българинът крайно рядко си кани гости в хола и много често в кухнята. Сигурно защото не знаят че е по-приятно в дневната. Холът се превръща в място за релакс и уединение пред телевизора и уединението е напълно умишлено търсено, така че..."традициите не са това което бяха" :lol: , а бягство от клишета е точно това което целим най-много, стига да е красиво, удобно и функционално. Намирам въпросът за предимството между хол и трапезария за не на място- въпрос на вкус и лични предпочитания.
Колкото до връзката с кухнята, доколкото разбирам, умишлено е избягвана пряка връзка. :? А наличието на гардероб в антрето разбира се е много желано, но не винаги възможно.
Ако има нещо, което лично на мен не ми допада от разположението, това е гардероба в спалнята. :?
Galski - специалист
Emerald, не говорим за предимства на трапезария пред хол, а за основни функционални връзки.
Това е като да ти махнем лявата ръка и да ти я сложим обърната отдясно :lol: anyway :cool:

Човека има място да си направи даже и гардероб към антрето, но трябва досетливост ;). Ест. с една такава промяна се променя и тази му "идея". Въпрос на вкус и виждане. Аз споделих своето с цел единствено да помогна.
sevar - специалист
Galski написа:
няма никъде предвидено местенце там за малко гардеробче, закачалки или ако щеш портманто?! Нещо, което е много задължително при влизане!
Абсолютно съгласен. От самото начало това е един най-големите ни проблеми. Разстоянието между входната врата и стената на банята, където принципно е удачно място е 35 см. Слава богу че на пазара производителите реагират на понякога, меко казано, "странните приумици" на архитекта и има шкаф за обувки с дълбочина от 30см.

Нещо такова в крайна сметка измислихме

Изображение
Galski написа:
Също така, погледнато чисто функционално ми се виждат "сбъркани" връзките - кухня, трапезария и дневна. Едно преплитане се е получило...
И варианта с разменени места на трапезария и дневна премисляхме, но в крайна сметка като че ли се спряхме на другият просто защото ни се стори по-уютен. Някакси по закътана стана дневната благодарение на стената към кухнята. В крайна сметка понякога човек взима решенията по чисто емоционален начин. Е това май стана точно така. А и "завоя" от кухнята към трапезарията нещо не ни хареса.

Иначе ето го и варианта:

Изображение
Emerald написа:
Ако има нещо, което лично на мен не ми допада от разположението, това е гардероба в спалнята.
Това изобщо не го бях забелязал че е останало в проекта. :-D
Спалнята за сега ще е само един матрак, другото по-натам, даже и 3D-то :)

btw направих и един вариант с липса на етажерки в дневната, оставих само тези разделящи я от кухнята. Май ще се замислям по въпроса.

Изображение

Изображение

PS. Много благодаря на всички за идеите и отзивчивостта. :)
Galski - специалист
Щом на вас ви харесва така - не виждам проблеми :) Важното е вие да сте доволни и да се чувствате добре в това жилище.

Но, ето, чак сега се сетих какво толкова ме притесни в цялата схема - а именно стената, с която затваряте кухничката... Така спирате основната светлина и това място ще трябва винаги да е със светнати лампи, а това чисто емоционално не е много добре... Мислили ли сте да сложите стъклена стена там? Ще се получи невероятен ефект и къта на дневната няма да е толкова рязко ограничен. Стъклото може да е матирано до определена височина или цялото. Варианти много за него.
Аз определено бих заложила на такова изпълнение! Мдааа, много гот може да стане.

Тези етажерки, които са понастоящем там няма да дадат достатъчно простор и светлина. А стъклото хем изолира, хем пропуска светлина.
Виждала съм подобно изпълнение и на мен лично изключително ми допада! Аз не бих направила стена там, но решението си е ваше ;)

А то всъщност тази стена каква особена роля има? (стената между кухнята и дневната с етажерката в левия си край)
Няма я по проекта, вие я правите, но защо?
На варианта с дневна срещу входа, не виждам защо трябва да стои тази измислена от вас стена? Ако искате да затворите или изолирате кухнята - има плъзгащи врати, пък и с тези етажерки никакво изолиране няма :) - целия апартамент ще ухае на ядене, когато се готви...
Опитвам се да схвана идеята, но нещо ми се губи нишката... :?
  • 1
  • 2

Тема "Преустройство на новото жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: