Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
Здравейте! :o
Това е един от най полезните форуми, в които съм влизал, направо е забележителен :o следя го отдавна, но досега не бях писал. Но вече и аз имам повод :o Наскоро купих едно място с къща в едно прекрасно подбалканско градче и сега ми придстои колосален ремонт :o снимките, които сега качвам са от първата фаза (при втората изчистихме плевелите и боклуците от предишните собственици (25 каруци) :o сега ми предстои прокарване на ВиК и електро до къщата, изораване на двора, ремонт на покрив, външно и вътрешно измазване, бани, тоалетни, барбекю и много други приятни дейности :o Ако ви дойдат добри идеи, ще се радвам да ги сподилите с мен :o Когато има видим напредък ще кача още снимки :o

Прикачен файл

Image(22).jpg
Къщата с лятната кухня до нея
Image(22).jpg (64.53 KиБ) Видяна 11698 пъти

Прикачен файл

Image(15).jpg
Една част от двора
Image(15).jpg (79.39 KиБ) Видяна 11698 пъти

Прикачен файл

Image(23).jpg
Даже и кладенец си имам ;)
Image(23).jpg (87.86 KиБ) Видяна 11698 пъти

Прикачен файл

Image(20).jpg
Къщата и част от навеса
Image(20).jpg (72.35 KиБ) Видяна 11698 пъти
Стефан - майстор
Чудесна къща! Ама и много работа те чака :?
кака Лара - специалист
лелееее, на този двор до кладенеца какво барбекюта ще стават :-D
Доста работа, ама после какъв кеф ще е :o е хайде ще Ви поканя на по една карловска ракия, от мен да мине :o с най голямо удоволствие разбира се!!! утре идва бригадата за ремонта и вечерта ще поместя актуалното състояние на нещата :o
Profi Stroi - специалист
Къщата има дух
Това е най-важното за едно жилище
Въпреки че си чистил толкова после ще се наслаждаваш на ракията около барбекюто
Метай по често снимки -идеи всякакви идват
UNIOR - модератор
serious3 написа:
е хайде ще Ви поканя на по една карловска ракия, от мен да мине :o с най голямо удоволствие разбира се!!!
Ще си го търся като наследство :-D , може и по една мотика да ударим на дворо, докато подгрява барбекюто :-D
Rockwalll - специалист
страХООООтна къща - имаш голям потенциал да направиш нещо наистина красиво - опитай да запазиш колкото можеш от вида й

поздрави и чакаме снимки
Щом съм обещал, ракията ще я имате, но само ако е придружена със хубава салатка и сочно барбекю :-D
Малко ме бавят някои фактори и личности, на които разчитам за ремонта :?
Чакам да дойде човека с багера, че трябва да се вадят много пънове и да се копае канал за ВиК и енергото.
След него идва трактор да изоре, защото искам да си посея някаква облагородена тревна смеска, за да стане като една истинска английска морава :)
И най голямата идиотщина е, че след едномесечно чакане от общината ми дадоха разрешение да си отрежа МОЯ орех, който се намира в МОЕТО място и който ми събаря дувара, като обаче има предписание да засадя нов орех!!! и за тази идиотско разрешение платих и 5лв а тъпата касиерка в общината я чаках 40 минути да издаде една фактура, но понеже болшинството от този тип служители са неграмотни и накрая се събраха 4 броя и пак не можаха да я издадът жената си тръгна без фактурата :evil: .
През това време идва и човека, който ще ми прави покрива. Мисля да го подновя изцяло, нова дървения и нови керемиди. Майстора ми даде цена за около 80кв. разгъната площ на покрива цена за труд 1500лв. всичко, като покрива е с дъсчена обшивка. Човека е проверен :lol: Добра ли е цената според вас?
Rockwalll - специалист
добра - лоша- гледай майстора да го знаеш къде живее, че един мой такъв се премести в затвора , след като беше минал през един покрив
и се наложи да търся друг да му оправя бакиите, ама поне този не е подсъдим :? :shock: :?

Иначе всичко ще е ОК - не се ядосвай за документацията - ще имаш много други шансове да го правиш докато стигнеш до ракийката и барбекюто върху тревната смеска :lol: :lol: :lol: :-D
CnapKu - специалист
След ЕДНА година сме стигнали до едно така .. горе долу добро ниво ! Както ги наричаш приятни неща ... по едно време ти идва бая до гуша от хилядите "приятни неща" :) може да метна и някоя снимка ако искате

Тема "Ремонт на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: