• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Johny - майстор
И аз се отказах от ePay заради процента - преди години не вземаха.
Това да ти вземат веднага пари от сметката, когато се появи задължението е така наречения директен дебит - колегата вече го каза. По-удобният начин е да регистрираш битови сметки на сайта на банката /имат го всички банки/ и когато се появи задължение ти го виждаш, но трябва да поглеждаш периодично там. Тъй като не съм прекратил регистрацията в ePay, там също се появява задължението и те ми пращат е-писмо. От там нататък, когато решиш да платиш, попълваш нареждане към съответния доставчик. Плащането реално се извършва, когато го потвърдиш с въвеждането на код, който са ти пратили на телефона. Така е при повечето банки. При други е електронен подпис, ТАН-кодове т.н., но това е по-скъпо или неудобно.
Колкото до надеждността - нямал съм проблеми вече 12-13 години.
От друга страна при касовото плащане ще се разходиш малко, ще срещнеш някоя невеста :-D , но мързела и годините ме лишиха от това удоволствие :lol: .
jordanvass - майстор
Johny написа:
И аз се отказах от ePay заради процента - преди години не вземаха.
Има достатъчно банки, чиито карти не се облагат с такси за битовите сметки през ePay. Аз плащам с карта от ЦКБ и досега не са ми взели ни една стотинка.
fox_vt - майстор
Аз имам онлайн банкиране в булбанк и пиреос но ползвам за битовите epay.Вземам заплата отивам в най удобния клон бачкат до 21 часа бачкат също и събота и неделя и внасям във микросметката колкото пари трябват за всички сметки.За тези които още не са излезли в сметките пускам малко повече пари за тях,и да останат не е проблем.След това през телефона си плащам която сметка излезе директно.Таксата при внасяне в микросметката е към стотинка на лев което е нищожна цена пред нерви,време,нафта и т н разходи.Плащал съм и от кредитната карта със онлайн банкирането,там за внасяне по картата такса няма но пък за вскяа битова сметка има така че е неизбежно.Откакто ползвам тая схема се родих и не съм имам абсолютно никакви проблеми :)
jordanvass - майстор
Че то стотинка на лев такса си е цял процент. Ти в такъв случай по-добре плащай от картата си, а не от микросметката. Хем няма да ти задържат парите в нея. Таксата е под 1% за масовите карти Виза и Маестро, издадени от български банки.
fox_vt - майстор
Честно казано не се сещам колко беше таксата с плащане с кредитната карта :? Другия месец може да платя някоя сметка с нея да видя колко е в момента.
velas - специалист
Кредитна карта (Транскард) -> няма такси за плащане -> има годишна такса за поддръжка (24лв) -> генерира cash back при покупка при някои търговци, която често покрива годишната такса -> връщане на сумата до 15-ти на следващия месец -> повече обекти за внасяне на задълженията (аз ползвам бенз. Петрол до нас (такса от 0,50лв на вноска)) -> вързана с Борика (плащане на всеки пос терминал).

Ползвам от над 10г...доволен съм, няма никакви проблеми. Имам и допълнителна международна карта MasterCard (trans.pay), която е с такса 7лв! за година. С нея си осъществявам плащанията към чужди онлайн магазини, като прехвърлям(1лв такса) точната сума от основната към доп.карта. По този начин е защитена от "източване".

Единствено трябва да се внимава да се върне цялото задължение за предходния месец, че ако и 1 ст. да се изтърве и лихвата (18,5%) се начислява върху цялата сума за текущия месец.

Да не се счита за реклама, споделям.
  • 1
  • 2

Тема "Битови сметки по банков път" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: