Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,
Търся някой, който може да ми отреже два детайла от карбон - Width: 229.719mm, Height: 83.645mm, дебелина - 2-2.5мм или алуминий с дебелина 3мм. Имам готов cad файл.

Поздрави,
Милен
torbalan - Дървен философ
С точност десетохилядна от милиметъра?
Или по-висока? Не си посочил...
torbalan написа:
С точност десетохилядна от милиметъра?
Или по-висока? Не си посочил...
Детайлите са за шаси за радио-управляем модел. Не е необходима точност до десетохилядна от милиметъра... в случая просто съм копирал размерите от чертежа.
torbalan - Дървен философ
Сигурен съм, че е така :)

Но както си го написал, излиза че се гони точност поне десетохилядна от милиметъра...
Цената на подобен срез хич няма да е ниска :)

За това напиши нещо от рода на 230х84мм или 229х83 - което ти пасва повече на конструкцията...

Може да бъде отрязано с най-обикновен циркуляр. Ако си в Козлодуй - и аз бих могъл да ти ги отрежа.
torbalan написа:
Сигурен съм, че е така :)

Но както си го написал, излиза че се гони точност поне десетохилядна от милиметъра...
Цената на подобен срез хич няма да е ниска :)

За това напиши нещо от рода на 230х84мм или 229х83 - което ти пасва повече на конструкцията...

Може да бъде отрязано с най-обикновен циркуляр. Ако си в Козлодуй - и аз бих могъл да ти ги отрежа.
Мерси за предложената помощ. Незнам дали ще стане лесно на циркуляр ... ето как изглежда детайла: https://dl.dropboxusercontent.com/u/476 ... -%20v2.pdf
Има доста извивки и прочие. Предполагам най-лесно ще стане на CNC фреза.
torbalan - Дървен философ
Е, с това трябваше да почнеш.

На циркуляр няма как да стане. Аз мислех, че за правоъгълник става дума с цитираните размери :)

За този детайл ще трябва друга машина....
gogo7777 - майстор
Е, с това трябваше да почнеш.
Човека добре си почна, ама......
Десетохилядна...??!!!
Абе Торбалане, хващаш се са микрони, а предлагаш с циркуляр да режеш....а пък накрая уж не си разбрал. :lol: . Пиши по-адекватно в техническите теми......бля бля само в говорилнята :wink: .....както при електричарите, само чакат някой да каже "замерих с фазомера" и глей кво става :lol:
kr1100 - майстор
ssh22 написа:
ето как изглежда детайла: https://dl.dropboxusercontent.com/u/476 ... -%20v2.pdf. Предполагам най-лесно ще стане на CNC фреза.
Oт кой град си ? Виж си личните.

Тема "Рязане на карбон/алуминий" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: