• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 38
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
shotik - майстор
Още един готов велосипед

Прикачен файл

CIMG7997.JPG

Прикачен файл

CIMG7998.JPG

Прикачен файл

CIMG7999.JPG

Прикачен файл

CIMG8000.JPG

Прикачен файл

CIMG8001.JPG
ilian ivanov - специалист
Хе хе.Жената ще е доволна.Благодаря на shotik.Този и прения(синия Спринт) ще бъдат моторизирани зимата.Ще пусна снимки в другата тема.
shotik - майстор
ilian ivanov написа:
Хе хе.Жената ще е доволна.Благодаря на shotik.Този и предния(синия Спринт) ще бъдат моторизирани зимата.Ще пусна снимки в другата тема.
Надявам се ,че Илиян и съпругата му са доволни от велосипедите .
Той ми остави една виолетова рамка, има някои проблеми по нея , но реших да я стегна и тъй като 100 % ще подаря велосипеда на някое дете, събрах почти всички необходими части, но търся две външни гуми 26 Х 1.75 или Х 1.95.
Нови не искам да купувам ,а в момента нямам употребявани,които да ползвам.
Ако някой прецени , че ще му останат такива гуми , ще моля да ми ги прати, за да ги ползвам.
ilian ivanov - специалист
Браво Тоше! Пусни снимки после. :thumbs:
shotik - майстор
Едно момче ми прати две гуми,за сега не ми трябват други .
SEV - специалист
Здравейте,искам да си купя колело и имам нужда от съвет.В интернет има стотици предложения,но не знам какво ще ми е необходимо.Колелото ще се ползва за разходка в морската градина на Варна,от вилата (в К.к.“Св.св. Константин и Елена”) до центъра на града,девет километра в посока.Целта е спорт,раздвижване на кокалите :) и сваляне на малко килца.Висок съм 180 см. тежа около 95-96 кг.дължина от "чатала" 80 см.Смятам бюджета ми да е от 300 до 600 лв.Искам да има дискови спирачки,може и хидравлични,поне от пред амортисьор,да е леко.В общи линии не разбирам нищо от колелета :? Карах няколко пъти колелото на сина,сърди се и с право.
Според моите изисквания ми трябвало колело "хибрид",смесено за асвалт и много лек офроуд,това според синчето.
Дилемата е дали ново за тези пари или втора употреба по висо клас,но запазено.Ако на някой му се занимава да ми отговоря бих се радвал и на конкретни предложения.Мерси в аванс.
shotik - майстор
След като синът ти има мнение и ти се сърди за начин на ползване, то той би трябвало да ти помогне. Велосипед с мека вилка и рамка не може да е лек, самите части на вилката и амортисьора са тежки.
Синът ми кара такива модерни велосипеди и е убеден , че твърдата рамка с амортисьорна вилка е добра комбинация. На велосипеда му имаше дискови спирачки с жило, смени ги с хидравлични и то не евтини, но не е доволен и мисли да си върне тези с жило.
Аз не мога да ти дам повече съвети, защото не карам такива велосипеди, а и всеки си има свой начин на мислен
Иди там ,където има голям избор и избирай, покупка от продавалниците може да те изненада неприятно, но може и да ти попадне нещо хубаво, което е късмет, на твой риск е.
SEV - специалист
Сина ми има мнение,да.Обаче неговото мнение за бюджетно колело надхвърля няколко пъти моята максимална цена.Няма да казвам колко струва неговото,подарък от родителите ми.
user223 - напреднал
SEV написа:
В общи линии не разбирам нищо от колелета :?
Като чета си се ориентирал към крос-кънтри велосипед. Можеш да започнеш от тук:
http://www.mtb-bg.com/forum/

Има и форула за размера на рамката според вида на колелото и дължина на "чатала"

http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 26-tips003

Успех!
inspo - майстор
SEV написа:
Здравейте,искам да си купя колело
Разгледай тези модели на драг, хибрид подходящ за града и шосе
http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... -2015.html

П.п Аз лично съм фен на шосейките, но това е друга тема.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 38

Тема "Велосипеди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: