Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
schuldiner - майстор
Лов, кви са тия ПЕЦ-панели? Да не са подобни на спироли или ТТ-панели?

А fill е прав, но мисля объркване в отговорите нямаше, така че...
EDI - майстор
Фил, тук хора с титли няма.Може и да има, но се крият. :lol: А поста ти ми заприлича на постовете на един друг човек с титла.Да не бъркаме теория и закрепване на етажерка на стената. :-D
lov - майстор
Изхвръкна ми от главата последната буква но съкращениет идва от 'панел екструдиран... или нещо такова. Някаква измишльотина на времето преди да почнат панелното строителство. Дълги са по 6 метра и широки някъде към 60см. И по цялата дължина има 4 отвора с Ф100мм. Бетона шибан от всякъде армирано с едни закалени телове. Все едно да анкерираш в сирене. И все се целят кухините а там стената няма и 2 санта и на всичко отгоре просто се пръска на парчета при дупчене с удар.
От зор по едно време дупчих с боркороната пъхам в тръбата една арматура и за нея хващам окачвача. :lol:
schuldiner - майстор
Спироли са това... чакай да се поправя - предварително напрегнати подови панели с кухини. Голяма хурка, ама не са съвсем измишльотина. Според мен тези телове не трябва да се прекъсват, по възможност да се анкерира в и около снадките на панелите (като при чупливи тухли). Но 60 см си е добре, ТТ-тата са на 2,50 с ребро през повече от метър, а някак си бяха напълнили със сгурия кухината, отдолу опънали таван с рабица и на всяка грешна дупка ставах Черен Петър. Много ги обичам блокчетата от 50-те...
lov - майстор
Те това съм запомнил като име от преди половин век. :? И според мен теловете трябва да са предварително натегнати и трябва да се вардят. А и в интерес на истината не са жалили желязото както в панелите така и в останалата конструкция. Но никакъв шанс да анкерираш в плътната част камо ли в зоната на снадките. Фугата доволно голяма и пълна с сгурбетон а някъде си е и напълно куха отдолу затворена само с мазилка. И точно по тая причина таваните винаги напукани по снадките. Хората на времето лепяха тапети по стените, а аз станах майстор да лепя по таваните. :lol:
Отдавна направих 3 от таваните с картон но като си знам какво ми костваше /двойни скари и нестандарти решения според случая/ вече ми мина мерака да правя на другите две. Всъщност единия го правих на скоро заради идеята за светодиодно осветление и пусках снимки тука във форума.
Не че е невъзможно да стане но установих че ефекта от топлоизолацията не е чак толкова голям. Положения от горе сгурбетон е със сравнително доволна дебелина, паркета а и кухите панели вършат добра работа. Не си топля комшиите и нямам значителни загуби.
Но заради идеята бих си направил гаргарата да ми покажат как става със скъпи елементи от рекламите. :lцl:
fill - специалист
Колега Lov.вече има "химически анкер" по 15лв за 400 мл. и нямам съмнения в качествата му.Има много начини на монтаж,в зависимост от това,какво и върху какво монтираш.От доста години се занимавам с изработка и монтаж на метални конструкции.Правил съм доста сметки относно стойността на монтажа,и бих казал,че в 90% от случаите с "химически анкер" излиза по евтино.Монтирал съм няколко осем метрови тотема на сред "Косово поле",а там не е като да не духа вятър...Късат се винилите,но конструкциите си стърчат вече пета година.Стойността на един анкерен пакет за такъв тотем надхвърля в пъти стойността на "химически анкер" и то на Hilti.Да не говорим че трябваше да се монтират на мястото на старите фундаменти.И още един пример ще ти дам.За монтаж на колонка на парапет по проект от конструктор,са необходими 4 бр анкери по левче парчето.С "химически анкер" и шпилка,струва около два лева всичко.Въпрос на сметки...
lov - майстор
Аз съвсем сериозно предложих да споделиш опита си като оставим разните етажерки на страна. За тях наистина и елементарните материали биха свършили работа. Като спомена парапети ме подсещаш че на пролет имам да монтирам към 50 м. и то пак на шибана плоча тераси и козирки. Бетона ерозирал достатъчно а и на ръба на плочата. При пробиването и анкерирането опасноста да отцепя цяло парче от плочата е съвсем реална. Айде на някои места има фусове и остатъци от стария та и със заварка ще стане здраво но на други места ще си скубя косите. А и понеже идеята всичко да се сглоби и прогони на място и после да се демонтира и боядиса на прахово е за предпочитане заварките да се избягват.
Сядам вече на масата че ще ми се карат. Весело изкарване и посрещане на новата година
dyaneff - майстор
fill написа:
Здравейте.Не бих взел отношение по темата,ако не ми беше направило впечатление самото заглавие.Още повече титлите на пишещите в темата.Господа майстори и специалисти,понятията монтаж чрез анкериране и дюбелиране са толкова различни по същество,че дори думата "химия" не може да ги обедини...за сега...Химически анкер съм похарчил горе долу колкото е общото тегло на писалите в темата,но никога не съм монтирал ДЮБЕЛИ с химически анкер ...Весели празници.
Това, че специалистите знаят кое как се нарича е ясно. А какво ще кажеш за това http://www.tashev-galving.com/025+KAP+3 ... 0%B5%D1%81
marian1 - майстор
Фил би ли посочил марката - защото споменатата цена е много добра към този момент. Благодаря.
fill - специалист
Здравейте и за много години.Малко ми е трудно да си спомня марката,че съм ползвал доста.Мързи ме да ходя до цеха,за това когато отида на работа ще споделя и марката и доставчика.Преди време ползвах доста на Иват или Ивас беше,но решиха че трябва да струват колкото на хилти и спрях да вземам от тях.Лятото хилти имаха на промоция по 28 лв,но го ползвам по конструкции дето трябва подпис.
Колега,това от линка е "чорапче" за да не се разпилява смолата из камерите на тухлата.Би трябвало да струва жълти стотинки,но аз трудно ги намирам от необходимия ми размер.Правя си ги сам от телена мрежа за сито.Във втория пост на темата е показана технологията.
Колега Lov,понеже неволята е най добрия учител,научих се да вземам размерите така,че да мога да изработя парапета в цеха и после да го монтирам без проблем на място.Обикновено работим на големи разстояния и не мога да си позволя сглобка на място,демонтаж,връщане за боя и пак монтаж.Няма кой да плати тези "екстри".Всяко стълбище е правоъгълен триъгълник със съответните катети и хипотенуза.По този начин вземам размерите и даже аз се учудвам,че винаги се получава...За отвори в деликатни места,като плочки,слаб бетон и др.,ползвам диамантена коронка за флекс.Колонките за парапетите обикновено са от кух профил 30х30 или 40х40.В долния край на колонката заварявам арматура № 18,като за целта съм изрязал на лазер няколко хиляди шайби за обиране на луфта между арматурата и профила.Става и с подходяща гайка,но така или иначе често ползвам услугите на лазера,пък и ми връзват стотинки.За сега този начин на монтаж ми излиза най евтин.Лятото монтирахме около 1400 колонки по този начин.Не ми се смята колко анкери ще трябват,пък и колко от тях ще хванат в незнайните пълнежи под плочките...Отплеснах се...Ще се радвам,ако мога да бъда полезен с нещо.Поздрави.

Тема "Монтаж на дюбели с химически анкер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: