Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Харалампи - специалист
Здравей,

Няма и да я снимаш най-после тази тераса, за да видим за какво иде реч. Така само си приказват колегите, без да могат да ти дадат конкретни решения. Ако беше дал снимка още в началото, до сега можеше да имаш и схема на закрепване и всичко. Скоро завърших една тераса с "подобни проблеми", само че на последен етаж. Там изляхме панел, но явно при теб не става, защото искаш светлина.
Антония - специалист
Преди три дни комшиите от осмия етаж си сложиха сандъче с петунии на прозореца. Вечер към 6 часа ги поливат обилно и гадостта почва да капе, кап-кап, кална вода, която омазва прозорците на всички ни. Не знам дали да ходя да ги удуша и да направя добро на входа или да мисля козирки и аз... Точно бях решила, че съм се избавила от гадни барабанещи звуци, дето ме преследваха в предишния апартамент :x
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ние тук, на село, нямаме проблемите на големия град. Все още си говорим с комшиите. Мислта ми е, че тия ви, от осмия етаж, може и да не се сещат, че капе и цапа... Та преди да стреляте, що не се срещнете с тях.
"Аау, какви са ви хубави петуниите, готов разсад ли взехте? Откъде? Дали не е късно сега и аз да си засадя? ... Ама понякога много лошо капе, какво ли можем да сложим под саксиите ..."
fichtenweg - специалист
Харалампи, ще я снимам разбира се само да остане ред и за това

А светлината наистина искам да я огранича колкото се може по-малко че и без туй точно пред нас се строи един търговски център, който и без друго ни е като трън в очите.
8180 - майстор
fichtenweg,

Ако по-горе си ме разбрал погрешно - НЕ ПЛЕДИРАМ за плътен поликарбонат - скъп е и няма смисъл. Двуслойните с ребрата доста добре си се огъват. Мога да ти намеря данни радиус на огъване/дебелина на материала. Един от най-крупните обекти, направен така е спирката на метрото при Интерпред.
Ако по някакви причини ползваш 3-4 слоен, тогава има проблем с огъването, но пък са по-здрави за плоски изпълнения.
А това с куршумите не важи за многослойните, а също и за плътен 3-4мм. Предполагам от 10-15мм нагоре - търговски трикове.
И за пълнота - плътният поликарбонат (и замесителите от сорта Р.Е.Т) свободно се обработват на обикновени машини за ламарина - гилотини и абканти, което им свойство леко се влошава като остареят (2-3год. за Вералит например).

П.П. Препоръчителен радиус на огъване за LEXAN двустен, оребрен, прозрачен - 160-200 дебелини на материала.
fichtenweg - специалист
8180

не съм те разбрал погрешно, мисля че ще бъде достатъчно удачно ако направим структурата без огъване и ползваме двуслойния с ребрата
pep - специалист
Aко разрешите да ъпна темата . Имам нужда от подобна козирка за тераса около 5м2 . Дали може да ме насочите към някой за изработване на метална конструкция и може би поликарбонатен покрив .
Ще дам някоя снимка за онагледяване , комшията гледам е направил нещо подобно , но ми се вижда слабичко като конструкция , може и да бъркам , не съм се информирал . Мерси на отзовалите се .

Тема "козирка на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: