Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
fichtenweg - специалист
Здравейте,

не можах да намеря някаква подобна тема във форума. Идеята ми е следната. Терасата ни е по-издадена отколкото балконите на всички по-горни етажи (а те не са малко - има 8 етажа над нас) и има условия да пада доста боклук отгоре, да не говорим че като вали дъжд дори не е необходимо да има вятър - пак си вали вътре в балкона. Та искам да намеря майстор/фирма да ми направи някаква метална конструкция във форма на козирка. Харесал съм си материал от тази фирма:

http://www.geplast.ro/bg

защото така или иначе разделителя между нашата тераса и терасата на съседа отляво е направен от сива на цвят поликарбонатна плоскост на име LEXAN (който разбира се е в рамка от метална конструкция). Прочетох това онова за този материал и се оказа че има много добри св-ства, съвсем подходящи за изграждане на такива външни конструкции.

Моля за съвет за фирма или конкретно за майстор който се занимава с направата на такива конструкции. Също ме интересува колко долу горе би излязло (площта която трябва да скрие конструкцията е около 18-20 м2). Моля също за предложения от какво да се изгради самата конструкция която ще държи LEXAN-a.
Стефан - майстор
Много трудна задача, при положение, че не се вижда от къде си. По презумпция трябва да си от София, защото там е центъра на света. :lol: Или поне от хората след юлския пленум на ЦК на БКП/1956 г./, когато започна великото преселение/миграция/ на селяните към столицата. И която в момента е 1/6 та от населението на страната.
А, като се погледне от друга страна, в град, където няма място за паркиране, където доходите са в пъти повече от останалата част на страната, където ....... Абе, какъв е смисъла да живееш в пушиляка от Кремиковци, и в петък вечер да бързаш да се изнесеш към вилата, или в родното си място?
Аз не искам да живея такъв живот!
fichtenweg - специалист
не бих казал че е трудна, пък и нещо не видях ВРЪЗКАТА на местоживеенето ми с въпросите които ме вълнуват. Лошото е че освен СПАМ, не видях нищо градивно в коментара ти (на друго място веднага би получил порицание за замърсяване на темата).

А сега да попитам:

мен (и останалите които ги интересува тази тема) какво ни вълнува твоето мнение за живота в столицата (интересното е че това което си нахвърлил като негативи не ме засяга по нито една точка - нито въздуха около мен е мръсен, нито страдам от липса на място за паркиране, не бързам всеки петък да бягам от дома ми, защото в него се чувствам съвсем комфортно, най много през седмица - две да прескоча до морето - там също имам имот)

сега стига офф-топик..

та по темата...чакам предложения по същество
Стефан - майстор
Жив и здрав тогава! Щом всичко ти е наред, истинското ти име, местожителство, професия - абе, добре попълнен профил, какво търсиш във форума? Явно някои неща не стават само с ядене :lol: :lol: :lol:
Последна промяна от Стефан на пон юни 23, 2008 9:25 pm, променено общо 1 път.
Petyr - специалист
fichtenweg, много от фирмите занимаващи се с дограма, монтират и конструкции за поликарбонат.
Виж в гуугъл "поликарбонатни конструкции".
Ето една, която намерих току що: http://alumina-design.business.bg/, фирмата досега не я бях чувал, така че нищо не мога да кажа за нея.

Стефан, за жалост по-неофициални данни София вече се води 2 милиона, а България 6,3. Защото официалните не включват тези които не са си сменили регистрацията, а те са болшинството от дошлите последните години. България пък е 6 милиона, защото от последното преброяване от преди десетина години, никой не брои емигрантите. Брои се само колко умират и колко се раждат. А за 10 години по 50-100 000 емигрирали годишно си е сериозна цифра.

Та 1/3 от населението на страната се подвизава в София. Варна също нараства, но доста по-бавно. Всички останали градове и села само губят население и то предимно младо. Годишно намаляваме с 100-150 000 души. Това означава, че годишно населението на един град като Плевен изчезва....
fichtenweg - специалист
това последното което написа си беше чиста обида към много хора тук, но аз от непознати не се засягам (именно защото не ме познават). Пак ще повторя написаното по-горе - все още не разбирам целта на постовете ти, защото са си чиста проба излагация. На твое място ако не мога да се включа с коментар ПО ТЕМАТА изобщо бих избягвал да давам коментари.
Ако натрупаните -= Мнения: 1270 =- са от такива коментари
:lol: :lol: :lol: :-D :-D :-D :lol: :lol: :lol:
нямам думи, ти трябва да си кошмарът за всеки форум. Горко на хората които желаят да потърсят някаква информация. Какво ли не трябва да търпят в темите си.

и едно малко допълнение:

истинското ти име, местожителство, професия - абе, добре попълнен профил -

не са твоя работа, ти ще си последният дето ще ги разбере :-D
Последна промяна от fichtenweg на пон юни 23, 2008 9:43 pm, променено общо 1 път.
fichtenweg - специалист
здравей Petyr, благодаря ти за инфото, сама по себе си информацията за фирмите които се занимават с това е достатъчна, ще знам долу горе какви фирми да търся
Последна промяна от fichtenweg на пон юни 23, 2008 10:57 pm, променено общо 1 път.
Petyr - специалист
Е спрете се с тези глупости.
Стефан, за жалост вече по подразбиране щом си млад шанса да учиш/работиш/живееш в София е около 50%. Както казах 1/3 от населението на България живеят в София, но при младите процента отива към 50...

fichtenweg, докато си губиш времето в безпредметни спорове, май пропусна да потърсиш фирма занимаваща се с поликарбонатни конструкции.
farmera - специалист
/Или поне от хората след юлския пленум на ЦК на БКП/1956 г./, когато започна великото преселение/миграция/ на селяните към столицата./
БЕ ТИ НОРМАЛЕН ЛИ СИ ИЛИ В ТЕМАТА ИЗБИВАШ КОМПЛЕКСИ!!!!!!!!!!!
Нема селяни има кадърни и некадърни..който има акъл , умения и ръцете му не са заврени в З.....а/тва е Гъза/ защо да не работи в София, Франкфурт, Австралия Америка или където му душа сака....
Селяни, е гати , я ела да ми ....
Аиде да не казвам ..
А по темата -поликарбоната е удобен за работа и ако се направи козирка /извита/ от него, боклуците от горните етажи ще се отмиват от всеки следващ дъжд :-D
fichtenweg - специалист
farmera написа:
А по темата -поликарбоната е удобен за работа и ако се направи козирка /извита/ от него, боклуците от горните етажи ще се отмиват от всеки следващ дъжд :-D
ами това е ТОЧНО целта ми - искам да направя извита козирка над терасата

Тема "козирка на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: