Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Tisho - специалист
Тази година за първи път виното ми отива да се вкисва проблема е че не знам защо и какво съм объркал не е още съвсем вкиснато ама работата на там отива има леко кисела жилка. Та питането ми е дали по някакъв начин мога променя нещата докато не е станало съвсем късно или да започвам да събирам бутилки за оцет :?. Весели празници на всички
sek.1 - специалист
Сипвай му по малко лимонада докато не е съвсем вкиснало и викни приятели да го испиете по бързо :-D
timo1 - специалист
а пресече ли го по някакъв начин?
Стефан - майстор
Неправилно протекла ферментация. Може да се дължи на много причини. Имам въпроси:
1. Колко беше захарния градус?
2. Каква е температурата в помещението?
3. Каква е вместимостта на съдовете, и какви са те?
4. Колко е алкохолния градус в момента?
5. Правили ли сте нещо до момента по въпроса, и какво?
mici - специалист
Първо: наздраве!! :) Весели празници с много приятели и хубави мезета!! После останалото вино сулфитирай: прибавя се серниста киселина в количество 1 мл на литър, или калиев метабисулфит в количество 1 г на 10 литра.(продават се в селскостопанските магазини) Киселата жилка няма да изчезне :cry: , но може да се спре оцетнокиселата ферментация. Виното трябва да се съхранява без достъп на кислород :!: : или бутилирано или в съдове, пълни догоре и добре запушени. Моето вече прехвърлих в двулитрови бутилки от бира и 10-литрови от минерална вода. Не съм специалист, това са основни правила, дано не съм досаден със съветите
sek.1 - специалист
Киселата жилка тръгне ли веднъж няма спасение с къквото и да пресичаш само отлагаш неизбежното което дава време да го испиеш с по малко лимонада питал съм доста хора стари винари от къкво се получава някои години виното просто не става тръгва от рано да киселелее без някаква видима причина тогава или го пиеш така или го вариш на ракия.
solo5 - майстор
сипи му 5л оцет
а после си купувай по-хубаво :roll:

P.S. вино с лимонада си е жива гавра :-D
Теди - специалист
Имам питане едно домашно винце сипах в 10л. буренце, ама взе че се вкисна. Може ли да се ползва буренцето пак, сега се кисне със сода за бурета?
Цецо - специалист
Аз го оправям като му слагам мед.Меда е ценен натурален продукт,а лимонадата е натъпкана с вредни вещества.
tassel - специалист
Едно от най-важните неща при виното е съдовете(буретата) да са идеално чисти. Иначе нищо не става.

Тема "Вкиснато вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: