• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
sspoko - специалист
Толкова рядко трудно ще го управляваш с ракела ако е поголям отпечатака трябва повече "течност" не мисля че ще е практично за работа освен ако не става дума за единична броика. А е важна способноста на детайла да попива течноста.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Върху дърво ще е. Попива. Не са едри картинките. Писах в СитоПечат.Ком и докато чакам отговор умувам върху сгъстяване на "мастилото".
sspoko - специалист
Я разгледай форума на www.sitotehnika.com може да откриеш нещо по конкретно. Ако дървото е меко и попива има опасност да получиш разсеки по порите на дървото и да се размаже контура такъв ефект получих това лято като се опитах да печатам върху липа на принтера а там мастилата са дозирани и в минимални количества докъто при ситото мастилото определено ще е повече.
MUTLEK - напреднал
n_a написа:
Върху дърво ще е. Попива. Не са едри картинките. Писах в СитоПечат.Ком и докато чакам отговор умувам върху сгъстяване на "мастилото".
Печатил съм върху дърво,много зависи какво е дървото,от там трябва да съобразиш вида на печата(печат с тънки контури върху поресто дърво щети излезе накъсан и ще разлее по порите,примерно),номера на ситомрежата,а от там и гъстотата на мастилото.Всичко е взаимно зависимо,аз лично съм се учил по принципа на опита и грешката
MUTLEK - напреднал
Колеги от 10 вече 11-та година се занимавам професионално с този занаят.Върху дърво се печати перфектно с мастила за ПВЦ(химикали,запалки и т.н.),но материала трябва да е идеално полиран,за да не излиза накъсан печата.
  • 1
  • 2

Тема "ситопечат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: