Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
shotik - майстор
От една петилетка ползвам това "магаре " за да си режа дървата за огрев по-лесно.

Изображение

Изображение

Първоначално краката бяха еднакви,но с опита по резане ,се наложи едните да ги скъся отгоре и то това е най-доброто като форма.От към мен късите краища ,а от другата страна дългите ,за да подпират.
Изображение

Размера съм го подбрал ,така ,че да режа метровици на четири парчета ,за по-лесно цепене и за по-лесно съхранение и зареждане на печката.
Изображение

Може да се реже и между краката ,когато има по-дълго дърво и тъй като материала е дърво ,няма опасност за триона

Изображение

На мястото на пресичане на краката съм прикрепил допълнителна дъска ,та да не режа основната конструкция и когато се износи ще я подменя.
Вижда се ,че издържа и по-дебели метровици,а височината съм я определил спрямо ръста ми.
Takezo Sensey - модератор
Супер имам подобно във вариант "М" - модернизирано :wink:
Може да се сгъва за по лесно транспортиране. :idea:
housedoktor - майстор
Магарето за рязане не е мръднало като дизайн от векове,а я вижте брадвата за цепене с какво е заменена

Прикачен файл

euro-style-wood-splitter.jpg
euro-style-wood-splitter.jpg (113.8 KиБ) Видяна 18119 пъти
pipbel - майстор
Кво е туй чудо бе housedoktor- е ? :shock:
Как действа ? :?: А име , цена, производител ?
housedoktor - майстор
Това е брадва за мързеливци :lol: .Цепи дървото по дължината на влакната.Острие и хидравлично задвижване с около 4 тона удар.Цени от 300 до 1000 евро :shock:
svetliopi44 - Чирак...
Тук при мен има едно магазинче за немски стоки ...то има подобно нещо ама се натиска един цензура с крак и се цепи дървото...незнам дали действа обаче ..нещо лефтерно ми изглежда ...ако някой иска утре ще ходя да го снимам и ще го покажа...
shotik - майстор
Ето едно ръчно приспособление за цепене на дърва

Изображение

Изображение

/втората снимка се мъчих да я завъртя във www.snimka.bg,но не успях,моля модератор ,ако може да я завърти/

някъде из изрезки имам и схема на използване на хидравличен крик за цепене на дърва,но не я намирам,нещо подобно е на показаното приспособление по-горе,само че крика е вертикален и е в стойка с клин насреща .Като се сложи дървото и се помпа ,крика го повдига и разцепва.Ако я намеря схемата ,ще я кача да я видите.

Прикачен файл

010669856 [800x600].jpg
010669856 [800x600].jpg (79.84 KиБ) Видяна 18012 пъти
romanpm - майстор
svetliopi44 написа:
Тук при мен има едно магазинче за немски стоки ...то има подобно нещо ама се натиска един цензура с крак и се цепи дървото...незнам дали действа обаче ..нещо лефтерно ми изглежда ...ако някой иска утре ще ходя да го снимам и ще го покажа...
Хидравлично или пневматично ? :?
Takezo Sensey - модератор
Хидравлично е ...
... цена около 600-700-800 лв. сила 4 тона "хваща" цепеница ...не помня :-D

Тема ""магаре " за рязане на дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: