• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
karamundi - специалист
.;йѝбва;дйбва;сфдйвбфх'ШУФХ
Последна промяна от karamundi на нед ное 22, 2009 4:40 pm, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
И де го опита? Ако смяташ пак да редиш картинки с парапети, както в темата за ножовете, те предупреждавам, че ще я изтрия още утре!
karamundi - специалист
с


.
Последна промяна от karamundi на нед ное 22, 2009 7:03 pm, променено общо 7 пъти.
Matchless - специалист
Сподели ти как вземаш наклона на парапета,тез спираловидните например как се правят...Как огъваш тръбите за парапетите...Аз съм слагал няколко парапетчета само до сега и то леснички,нямам опит и ми е интересно.
emil_v r - майстор
Остави го тоя злодей :evil: (не Велси ест.)
С какво дупчиш стъпалата , и бетоня ?

Аз правя стъпалата , и гледам само как правят парапетите .
Напоследък ги дупчат с едни цилинр. коронки , наливат некво двукомп. лепило .
С коронките спряха да чупят стъпалите за съжаление , понеже като счупят стъпало изкарвам по некой лев в повече да го оправям :-D

От Пловдив купуват тръбите , цени... не помня , мисля 10-20лв/м /труд

Имал съм случай от 5 стъпала , праскат (скапват) 4 броя . Софийска работа.
Умирам от КЕФФ

:-D
karamundi - специалист
акнмбфсдк
Последна промяна от karamundi на нед ное 22, 2009 7:06 pm, променено общо 1 път.
Matchless - специалист
:lol:
На мене ми се случи да къртя два стари парапета малки...Единия като се засилих и с един шут направо фръкна (бая работа се отвори за фаянсаджията:) ) ...Викам си то лесна работа,те са се отхлабили..На другия пак демонтаж в стил конан варварина ...засилих се удрям с крак и замалко да го счупя :) Той монтиран по стария начин с оловото... :) Три дена куцам после:) Нямах ъглошлайф тогава...то с кирки ли не беше копане ко ли не беше..накрая му телих една особенно дълга и тръгнах да търся ъглошлайф и тей..:)
karamundi - специалист
к;иубх.йбх
Последна промяна от karamundi на нед ное 22, 2009 7:07 pm, променено общо 1 път.
Matchless - специалист
Когато стълбището е спирала това немога да си го представя само с два конеца да се измери усукването.Особенно ако е стръмно стълбището.С конец за да вземеш радиус то конеца трябва да минава по диаметъра на окръжноста а като не е на една кота всичко си е меко казано трудно.По този начин може да се вземе разстоянието от хордата до дъгата и пак няма да съвпадне заради усукването надолу което удължава дъгата и променя стоиностите.Според мен без мека тръба ще е доста трудно да се направи точен парапет на стръмно стълбище, но не съм правил и незнам как точно се прави.Може би ако се направи на малки части и се надят и напасват може и да стане нещо.А машината за огъване на тръбата съм работил с такава в "Монтажи-варна" като работих,тя огъва тръбата без да я усуква,интересно ми е самото усукване как става...
karamundi - специалист
за това .г.лхг,гффкт6флъг
Последна промяна от karamundi на нед ное 22, 2009 7:08 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: