Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
shotik - майстор
Имам един часовник с 24 часов циферблат

Изображение

поочукан е ,но работи все още по 48 часа с едно навиване.Тъй като е част от апарат,може да бъде обърнат в каквато страна искам,в момента на снимката и начина на изписване на цифрите е така както е бил монтиран.Може да се опитам да го освежа,като го боядисам и някой ми помогне с направата на нов циферблат.
asinka - специалист
Ейй, страхотен е!
Представям си го след реставрацията, с дървен, лъскав панел, тъмен махагон, до почти черен, така, че да изглежда още по-стар, и с циферблат, а ла руски часовник.Наистина е уникален!
shotik - майстор
asinka написа:
Ейй, страхотен е!
Представям си го след реставрацията, с дървен, лъскав панел, тъмен махагон, до почти черен, така, че да изглежда още по-стар, и с циферблат, а ла руски часовник.Наистина е уникален!
Ти позна ,че е руски,от руски локомотив е ,но останалата част е изхвърлена,ама кой да мисли тогава ,да го пази като цяло.Към 10 кг тежеше с разните механизми за измерване и записване на час,скорост и други показатели.
Ще си помисля относно идеята ,която ми даде.
stefan_gb - специалист
За циферблата със сигорност могат да ти помогнат колегите от форума с CNC машинките :)
velsi - Почетен майстор
Може, но трябва файл с точни размери. Не знам какъв е замисъла, но според мене от този часовник трябва да остане само механизъма, а всичко останало да се изработи наново. Дори и стрелките. Не съм виждал до сега такъв часовник, дори не знаех, че съществува. Определено е доста интересно.

Тема "часовник с 24 часов циферблат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: