• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
vladaeca - напреднал
Моля кажете кои от българските тухли 4-ки са най-добри.
Предлагат ми Севлиевски тухли на 60ст., но не знам това ли е най-добрия избор на пазара. Искам да са прави и да не трошат като гръцките.

Знам, че може да има такава тема във форума, но не успях да я намеря с търсачката.
Ако знаете моля дайте линк.

Предварително благодаря.
karamundi - специалист
правилно се ориентираш към българските за севлиевските съм чувал че са добри но нека съфорумците да кажат още изчакай още мнения
Todor - специалист
"Тошевските" са добър вариант.
pipbel - майстор
Подкрепям колегата от Варна.
Тези на Генерал Тошево са малко по-скъпи от другите, ама си заслужава. :cool:
Не дай си боже да ти се наложи да правиш канали за ел.инсталация в тях :cry: корава работа са, дори имах чувството че по-лесно е с единичките.
goran2 - специалист
Поротерм също се правят вече и в България помисли и за тях.Цената на еда е малко под 2лв.зависи как ще ги спазариш.Една поротермка е с големината на три четворки.Идеално гладки и са добър топлоизолатор.Както навсякъде пълно щастие няма.При тях проблемно е превръзката и размера в случай че при проектирането не е взето в предвид зидария с поротерм..При мен се реши като рязане на поротерма дозиждахме с единички и четворки.
единак - специалист
А Ботевградските? Изглеждат равни и с дебела стена. Тоест лесно мазане, ако ти иззидат добре и после нямаш проблеми със закрепването на винтове.
vladaeca - напреднал
Оказва се, че тухли от Генерал Тошево в София трудно ще намеря.
От Ботевград не са и чували по строителните магазини, а гръцките и македонските са на всеки метър. Аз съм много против тези тънкостенни керамики и затова мисля, че докато не намеря качество от БГ не купувам.
Ако знете склад в София с тухли от Тошево, моля кажете.
lecki - специалист
Чувал съм добри отзиви за Бутовските и Търговишките,
аз използвам Тошевски.
painmaster - помощник
goran2 написа:
Поротерм също се правят вече и в България помисли и за тях.Цената на еда е малко под 2лв.зависи как ще ги спазариш.Една поротермка е с големината на три четворки.Идеално гладки и са добър топлоизолатор.Както навсякъде пълно щастие няма.При тях проблемно е превръзката и размера в случай че при проектирането не е взето в предвид зидария с поротерм..При мен се реши като рязане на поротерма дозиждахме с единички и четворки.
освен това миналата година слушах едни строители (сериозна фирма визирам), разправяха че са правили сметки, че при зидария с поротерм разликата в цената се компенсира и от липсата на последваща нужда, кривата зидария да се изправя в последствие с топлоизолация :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
От Г.Оряховица и Каспичан също идват хубави тухли и на добра цена. В складовете на Топливо има най-голям избор и мостри.
  • 1
  • 2

Тема "Какви тухли 4-ки да купя???4-ки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: