• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lisi4ko - помощник
Преди около седмица ни свърши газта в газовата бутилка (25л.), към която е вързан само 1 газов котлон. Реших да отида да я заредя...
Само да спомена, че съм от Варна и я заредих от Газстанцията на ОМВ до Автогарата.
След това като си запаля котлона на 5-10мин работа изгася сам, съпроводено с едно бум-тене.
Искам да попитам дали на някого му се е случвало и дали става въпрос за заредена некачествена газ или проблеми с газовия котлон.
Преди въпросното зареждане нямаше никакъв проблем затова съм склонен да вярвам, че са ме метнали газаджиите(въпреки че съм заредил от специализирана за битова газ станция...Малко нагли ми се видяха служителите между другото!).
Някой знае ли към кого трябва да се обърна за 'газов анализ' или нещо подобно, че това не е шега работа.
Ако се окаже, че газта е некачествена ще ги попилея тези гадове!

Някой използвал ли е доставка по домовете на заредени газови бутилки? Връщаш бутилка и ти дават заредена, естествено си плащаш газта. Мисля, че ТОПЛИВО АД имат такава услуга и разноса до колкото знам е безплатен.
karamundi - специалист
ковти газззззззззз
bad to the bone - специалист
Аз бих прегледал вентила и маркуча към котлона.Добре ли е поставен към бутилката,да няма разхлабено съединение на маркуча...такива неща.Ако имаш възможност провери котлона как би работил с друга бутилка.Не ми се вижда вероятно проблема да е в самата газ.
lisi4ko - помощник
Вентилът 3 пъти го поставях и след 3-те пъти проблема не беше решен. Маркучът в края беше леко пукнат. Изрязах сцепената част, но отново никакъв ефект. Проверих и котлона(не че съм специалист) и нямаше нищо запушено. Разбрах, че в бензиностанции Петрол може да върнеш пълна бутилка(ако имаш съмнение в техн.състояние на бутилката) и ти дават нова проверена и пълна. Май ще се възползвам
ESPACE - майстор
Ако това е стандартна бутилка, по спомени тя не е 25л. а около 18-20л.(10кг.) Ако е така и са ти я натряскали с 25 л. направо си кандидат за новините.
lisi4ko - помощник
мисля, че проблемът не е в препълването...но все пак това ли са признаците за препълнена бутилка? да работи малко и след това да изгасва котлонът?
todor_velikov - специалист
пламъка жълтее ли много?ако е така си почисти около дюзата и по-точно там дето засмуква въздух,около горелката
kaishew - специалист
И аз мисля,че бутилката е препълнена.Ти за литри ли плати или за килограми и по точно за колко?Едно от решенията е да се изпусне известно количество газ ако има тази възможност.Ако бутилката не е чистена от дълго време в нея остава течна фаза и обема още повече намалява и при зареждането на литри се получава препълване което си е доста опасно.
lisi4ko - помощник
Като я зареждаха не я теглиха на кантар. От колонка я пълнеха , така че предполагам литри са зареждали ...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
kato e prepylnena, gazta prosto izduhva plamyka. pisaha ti da izpusnesh i da probvash pak.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с битова газ !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: