Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kadroki - помощник
Здравейте, купих си тухлен апартамент стените бяха боядисани със блажна боя на няколко пласта, аз горе долу успях да я сваля и сега ми се иска да мина стените с грунд бетонконтакт за по здрава основа и след това да шпакловам. Та въпроса ми е чувал съм нещо за дишане на стените важно ли е и ако ги мина с грунда дали ще ги запечатам и ще има ли последствия от това. Благодаря предварително.
laki1968 - специалист
тва за дишането на стените е пълна глупост .../лично мнение/ :?
Master_Kenobi - V.I.P.
laki1968 написа:
тва за дишането на стените е пълна глупост .../лично мнение/ :?
монтаж на фаянс,гранитогрес,каменни облицовки,топлоизолаций и ГК 088...
Хм, много странно мнение, особено ако се занимаш с това... :?
Ако под "дишане" се разбира паропропускливост, де.
laki1968 - специалист
добре де...който може да ме светне по въпроса-стените дишат?????кво се влага в това,че пропускат въздух ли ,вода ли кво ли?????????? тухли-отъвън топлоизолация с шпакловка и драпана мазилка,отвътре ГК с шпакловka и боя.....е за кво дишане става въпрос?????????? :?
EDI - майстор
Всички материали малко или повече са паропропускливи.Получава се дифузия на пара и газове.
Master_Kenobi - V.I.P.
laki1968 написа:
добре де...който може да ме светне по въпроса-стените дишат?????:?
Може да звучи странно, но както ЕДИ каза, дифузията си съществува в природата. През стените преминават водни пари и материалите в тях трябва да са подбрани и поставени така, че тези пари да не се задържат в стените, `щото стават бели тогава.
Според немски източници (не мога да ги цитирам в момента) количеството на преминаващите водни пари може да достигне до 80-100 мл/кв. м. месечно при по-екстремални условия (студено отвън, топло вътре)
По тази причина например, пароНЕпропускливия XPS не се полага на стените отвън.

Впрочем, по въпроса има изписано доста много във форума и не е нужно да променяме въпроса в темата.

kadroki, според мен няма да имаш проблеми заради грунда, така че действай смело и на моя отговорност! :-D Като се прецакат нещата ще ти кажа едно "Сори" и тва е! :-D :-D :-D
Шегичка! Слагай грунда и се не бой! :)
housedoktor - майстор
Давай смело с грунда,паропропусклив е

Тема "Дайте съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: