Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Въпроса ми е към всички които имат опит в тази област. Лепенето ще се извърши върху бетон и тухла. Благодаря
П.П. Запълването на фугата с прозореца - с фугин или силикон.
vanko68 - специалист
И какво му е на този камък? Не е ли като всеки друг? Тоест и лепилото ще е същото. Влизаш в голям магазин за строителство и си избираш от поне 10те вида,които ще ти предложат.
Навремето лепих овални речни камъни с цимент и пресят пясък на село на къщата и вече 20 г не са мръднали.
krasiorocknroll - специалист
Един познат редеше такива камъни върху стара тухлена стена, като предварително направи мрежа от 3мм тел.Като лепеше камъните свързваше ги челно с метални дюбели/4;5мм тел/.
liatev - напреднал
Лепиш с хубав цимент и пясък. Слагаш малко повече цимент за да залепват по лесно и да не падат. Фугираш с пресят пясък и цимент. Разтвора зад камъка не е хубаво да е повече от 3см. Фугата между камъка и прозореца задължително със силикон иначе ще пукне заради различните линеини разширения зимата и лятото на материалите.
peter_m - специалист
Малко да съживя темата с едно питане. Предстои ми лепене на камък за цокъл на къща с височина 1 метър. Отдолу има изолация, сложил съм армирана мрежа. Та конкретно пъпроса ми е: Ако се добави теракол към сместа от цимент и пясък ще стане ли по-здраво. Същият въпрос се отнася и за фугирането в последствие. мога ли да добавя и теракол и ще има ли реално ефект от това.
messershmit77 - специалист
Единственият ефект ще е по-"лепкав" разтвор ,ако това целиш действай.Успех.
peter_m - специалист
Питам защото в една фирма правещя изолации бяха категорични, че камък вече се лепял (и те лепят) само с флексово лепило (конкретно ми предложиха Вебер) дори ми казаха, че ако го лепя с цимент и пясък щял да падне. Предполагам че така са казали за да ме излъжат да купя лепило от тях. Въпроса е по-здраво ли ще стане ако е така (че ще е по-скъпо е ясно). Или на среден варианнт - 3:1 пясък и цимент + теракол (флексов за външно лепене). :?

Сега видях в един магазин Лепило ДЕКО на Оргахим за лепене на камък 11лв и нещо, което е доста по-ефтино от на Вебер флексовото лепило например. Да лепя ли с него, добро ли е, защото цената му е колкото на лепило за фаянс :?
Jason - специалист
Пеца, слушай сега баце.
Всички тия флексове-мексове вероятно са добри. Кой повече, кой по-малко и сигурно всеки търговец/майстор ще отхвърля едно за да препоръча друго.
Аз ще ти споделя моят опит, при това на 100% безкористно, в смисъл нищо нема да ти продавам баце.
Лепих ивайловградски камък по къщата ми. Не помня точно колко квадрата, но беше две палета и половина. А бе около 100-тина метра на 70см.
Та значи, ходих, питах, четох, показваха ми и накрая го направих по следния начин.
Лепенето - вар/цимент 1:1
Фугиране - пясък/цимент 2:1

Вярно, някой ще каже скъпо, но не повече от сите "модерни" материали, но за това пък става здраво, та чак "хартисва"!!!
Варта прави сместа по-лепкава, но не я слагай при фугата, защото ще ти оплеска в бяло камъните и ще се откинеш да търкаш после.
С тази смес (вар/цимент 1:1) лепих камъни дори и на козирка. В смисъл висящи. Тогава сместа се оставя да е леко по-гъста и нямаш дертове.
Това е от мен. Успех!!!
solo5 - майстор
Jason написа:
Лепенето - вар/цимент 1:1
някои ползват Пластификатор за мазилки - Заместител на варта :roll:
Изображение

P.S. 50g на 25kg цимент за хоросанови разтвори за зидане.
....... 75g на 25kg цимент за мазилки.

Тема "препоръки за лепило на ивайловградски камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: