Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,

Искам да направя парапет на вътрешно стълбище в мезонет, естествено съм притиснат с финансите и най-евтиния вариант пред мен е следния: парапета да го направя от букови 'колони' закупени от Практикер.
Същинският въпрос ми е, ако захвана тези колони с предлаганите в Практикер (не съм сигурен за термина, затова ме извинете) винтове - това е 'винт' с размер около 10см, от едната страна е оформен за навиване в дърво, а от другата страна е с резба за завиване в метален дюбел(който е в комплекта) с големина около 3 см. Та този винт+дюбел ще държи ли стабилно въпросната колона.

Надявам се сте успели да разберете това което искам да кажа.
Благодаря предварително, и ако темата не е за тук я преместете където трябва.
vanko68 - специалист
Не.По-добре събери инфо как да я залепиш към основата с нещо от рода на Поксипол или Течен метал,а винта ще ползваш само за фиксиране,докато стегне лепилото.
housedoktor - майстор
Направата на парапет не е никак лесна работа,прецени си добре възможностите .Най-добре дай снимка на мястото , за да ти кажа как най-здраво да го направиш.
karamundi - специалист
дай повече инфо де за да видим как може да стане е и както писа колегата снимки а варианти за закрепване много зависи от обстоятелствата тоест каво ти позволява мястото където ще се монтира

Тема "Монтаж на дървен парапет?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: