• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
wizli - специалист
Имам нужда да организирам вкъщи инструменти, боички, фолиа и разни боклучета, смятам да направя един миниофис-работилничка, и там цяла стена да направя с сглобяеми метални стелажи.
За да не хващат прах и око искам да ги покрия с вратички от ПВЦ Симона, обаче, не знам дали ще мога да намеря подходящи панти или механизми за плъзгане. Трябва ми някакво елементарно и естетично решение.
Освен това, чудя се дали може да ги сглобя и нагоре до тавана, да оползотворя цялото пространство.
Колеги, ако имате някакви идеи, помагайте!

Изображение

Сглобяем метален стелаж
100х40х185см, товароносимост на рафт 100кг, сглобяване без инструменти, цвят сив. 75 лв.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Всичко може, нооо при условие, че забравиш за това "сглобяем метален стелаж"
wizli - специалист
"Всичко може, нооо при условие, че забравиш за..." X 4587 = МАЙСТОРИЩЕ
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не разбра ли? "Сглобяем метален стелаж" си е нещо много положително, но с друга цел. Да се сглабя за минута и толкоз. Ти искаш небостъргач, че и с вратички. Трябва ти съвсем друга конструкция. Ще стане, при това много добре, на същите пари (с вратичките).
Ако конкретизираш размери и избереш окончателно вида вратички ...
tarlyo - специалист
Плъзгащите вратички не са практични - винаги имаш само 50% отвор. Ако можеш да го укрепиш към стена- прави го до тавана. Става дума за още 80см, най-много.
wizli - специалист
ОК,
размер 350x260x40 cm /горе-долу/
виждал съм такива стенички, само че без вратички,
един познат покрива от прах с чаршафи, грозна гледка...
Тук има готови системи, нещо подобно:
Изображение

Изображение

Изображение
zmeios - специалист
wizli написа:
един познат покрива от прах с чаршафи, грозна гледка...
Не знам какво точно ниво на естетика гониш. Но мога да ти предложа вариант със щори. Звучи тъпо на пръв поглед, но върши страхотна работа.

Само гледай вертикалните въженца на щорите (не знам как се казват) да съвпаднат с вертикалните разделителни страници, щото иначе и при напълно вдигнати щори ще трябва да внимаваш много, иначе ще скъсаш някое въже още първата седмица.

Един приятел си го е направил по този начин, сложил е луминесцентни лампи на 'тавана' на всяко хоризонтално отделение, с елементарна автоматика се светват лампите когато щорите са вдигнати горе. Става ефектно, и осигурява 100% качествено осветление когато си търсиш нещо (а неговите стелажи са дълбоки)

Вярно, няма да имаш 100% защита от прах, ама ще стане за 60-70 лева (или за 150 със осветление и всички екстри).

Въпросният приятел държи тук-таме химикали по рафтовете. Допълнителен бонус: пуснатите щори хем осигуряват сянка (UV защита), хем не пречат особено на натуралната вентилация. Ако си опитвал скоро да сложиш бутилка минерално масло в шкаф, примерно, веднага ще разбереш за какво говоря ;)
wizli - специалист
Това с щорите може и да стане,
има такива с водачи, ако се комбинират с вратички и отворени рафтове ...
само да видим колко пари са, и дали може да се монтират на такъв стелаж.

Изображение

пак остава въпрос дали има панти за 5мм ПВЦ към метален стелаж.
за височината ще трябва да разделя един стелаж.
май ще седна да чертая....
zmeios - специалист
Тия с водачите - ролетните - са по-специални, добре изглежда но по-скъпо ще дойде, че тия жлебове отстрани май ги изработват горе-долу като дограма ;)

Това което аз съм виждал беше с най- най- обикновени хоризонтални бели алуминиеви щорички, с механизъм за въртене с пръчка и за събиране / пускане с въженце ;)
wizli - специалист
ламелните не ми харесват, ролетните щори са хубави, но ще стане доста скъпо,
май, най-лесния начин да сложа вратичките от ПВЦ с клавирни панти и болтчета.
  • 1
  • 2

Тема "Сглобяем метален стелаж с вратички???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: