Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
elenkov - напреднал
Здравейте.
Преди два дни се сдобих с бензинов моторен трион Pro garden 38кубика. Някой да го е пробвал и да има впечатление от него ?
Имам да чистя двор 1декар в които близо 10години не е влизано.

Поздрави
Deo-x - специалист
Здр.,ти не пробва ли м. триона лично? Марката не го знам,моята е Шил.Като почнеш да режеш клоните,стъблата,дънери сам ще се убедиш как е:wink: :)
elenkov - напреднал
Ами преди 2 месеца го купих от един познат с цел да режа дърветата на двора. Като го купих го пробвах ме с него да видя че работи на едно дървено пале и режеше, но вчера отидох на вилата и един дънер фи220-250 ми се опъна и видях страшен зор.. и от натиск от моя страна машината започна да сменя ъгъла на рязане вместо на долу започна настрани и веригата се отпусна леко. Според мен веригата е стара и се е отпунала вече и си плаче за нова. Но като цяло ме интересуват впечетление от този модел моторни триони.
Има ги в момента в Бриколаж за 199лв Про гарден AC31 38cc
Ако някои е позлвал виждал да каже нещо по въпроса.

Поздрави
sian - специалист
Най-вероятно веригата е заточена неправилно.За всеки случай виж да не е поставена на обратно.Виждал съм ръчен циркуляр с диск поставен наопаки......
LazarGanev - "Велик майстор"
Имаше тема за такива ментета, ама не знам в кой раздел е потърси. Ако можеш да му го върнеш натвоя познат - не се колебай!
elenkov - напреднал
LazarGanev написа:
Имаше тема за такива ментета, ама не знам в кой раздел е потърси. Ако можеш да му го върнеш натвоя познат - не се колебай!
Ами да си призная, търсих тема или ми пречат ръцете или не можах да я намеря :)
Не мога да я върна вече. Ще сменя веригата и ако не е усвет .. ще купя някоя любителски клас щил или хускварна :)

Поздрави
elenkov - напреднал
Тревора, хубав линк си дал. Така доста добре прочетох всичко. В петък купих 4 литра А95 + някаква добавка low smoke oil на HUSQVARNA смесих ги и двете в тубата с бензина и тои стана зелен. В магазина ми казаха че пропорцията е 25мл към 1 литър бензин. Купих масло за смазване на веригата хускварна и купих нова верига ЩИЛ. А ми мога да кажа че с новата верига маслото, добавка машинката просто ми взе акъла ! Мисля че близо 10кубика дървета нарязах ме с нея за събота и неделя ! :) Без никакви ядове ама никакви.. само бензин и масло доливахме.

Поздрави

Тема "Моторен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: