Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Възможно ли е монтирането на ламиниран паркет върху гредоред. Притеснява ме, че гредите вибрират при ходене и дали това няма да е вредно за ламината.
housedoktor - майстор
Напълно възможно,но редиш само върху подложка и перпендикулярно на дюшемето.Не забравяй разширителната фуга от 10 мм по края
Получих една интересна идея от един продавач в магазин за ламиниран паркет, с когото споделих притесненията ми относно монтажа върху гредоред на паркета. Той ми предложи да подложа под паркета плоскости от дървесни частици и да подсиля и подравня пода с тях. Оказа се много добра идея. Пружинирането на пода намаля, а и имаше доста неравности между отделните дъски които се елеминираха автоматично. :-D
Единствения проблем който се получи е известно скърцане при ходене. Мисля че ако бях сложил подложка и под плоскостите, а не само под ламината и това нямаше да се получи. Но в крайна сметка резултата прекрасен! :-D
velsi - Почетен майстор
А захвана ли плоскостите към оригиналния под? Защото аз имам у дома същия под и нямам скърцане.
Казаха ми да ги оставя свободни (плуващи) както е самия паркет. Така и ги направих. :)
nasco2 - специалист
За да не скърца паркета трябва здрава основа.
mladkal - майстор
Здравейте!
Това упражнение го играх само преди няколко седмици-ламинат върху гредоред. Подходих по варианта OSB за изравняваща и стабилизираща основа, след това подложка (4мм) и накрая наредих паркета. Само искам да отбележа, че OSBто го "наковах" с видии за дърво към гредореда (м/у тах не сложих нищо), с оглед да няма хлопане, тропане.
Стана перфектно -няма никакво скърцане, поддаване на ламината и т.н. Все едно си е у дома върху здрава и равнна бетонна основа.
Желая успехи!
mandata - напреднал
колко дебело OSB трябва да се ползва? 7-8 мм стигат ли или трябва по-дебело?
mladkal - майстор
mandata, аз лично ползвах по-дебело, което не беше предвидено да е влагоустойчиво (сигурно някой и това ще попита) По-дебелото предполага по-здрава основа. Тънкото поддава по неравностите на гредореда.
parketmilanov - специалист
осб то е много приятен и лесно поставим вариант , и с винтове за гредите е Ок.само една идейка да вметна , ако нямате финансова бариера за нещото под паркета , най-добре е да се сложат 2 пласта тънко/10мм/осб поставени на кръст .от колкото 1 слой 20 мм .
УСПЕХ! :)

Тема "възможности за монтаж на ламиниран папаркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: