Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
LZ - специалист
За халето от една съседна тема (В и К).
Халето е строено не знам преди колко време но е отдавна. Площа му е 250 м2. Подът е бетон, който не е особено равен, но по цялото хале има константен наклон от единият ъгъл към срещуположния и наклонът е около 1.5% Поне това измерих с лазарен нивелир, т.е. имаме 20 см на около 15м.
Целта е да го заравним, на първия етап около 80-100 м2. Имаме на около 3-4 км. бетонов възел, където готова земно-влажна замазка е около 120 лв. Мисля че номера е 20 (предпоследния), предполагам означава здравината :? Халето ще се ползва за около 1.5-2 г. като автосервиз, така че замазката ще се гази от коли.
Въпросът е колко дебела да я направим? Мисля си - около 4-5 см. с арматура (готовите мрежи 1 х 2 м) на местата където ще минават колите. Ще се опитаме да я загладим добре и после ще сложим някакво ефтино покритие от горе.
Както обещах в другата тема, утре ще снимам по-подробно ситуацията и ще покажа за какво става дума.

п.п. И в другата тема споменах, че собствениците искат да строят, така че след 1.5 - 2 години всичко там ще се бутне. За това се търси най-ефтиното но все пак използваемо решение
kuuuuuul - майстор
Немога да разбера каква е тази мода на земновлажни замазки,до сега има вече няколко теми на хора които имат проблем с тях,замазката трябва да е пластична но пък не прекалено много вода,добавя се пластификатор,5-6см армирано би трябвало да е добре,за да не се напука трябва да се изпердаши/ако се направи добре може да се икономисат следващи покрития/,наклона си го запазете за да може да се мие с маркуча.За армировка има мрежи 2/4м 5мм или 6мм.
LZ - специалист
Ами такава правят в бетоновия възел. Ще ги питам дали могат да я направят с повече вода (и аз мисля че е по-добре).
Наклоните естествено ще ги запазим, че мислим после и сифони да слагаме, но това по-натам в площа, която няма да се замазва сега.
Имам още няколко въпроса:
1. Мога ли да я правя с майки от летви закрепени с гипс, че май е най-бързо (е и по-скъпо) а и само за майките ще ми трябва 1 м3 пясък и трябва аз да го бъркам, което ще ме забави (нямам бетонобъркачка). После дупките на летвите ще ги дозамажем.
2. Ако дръпна замазка на около 100 м2 с мастара, нали трябва да се пердаши след около 2-3 часа. Няма ли да поддава като се стъпва по нея, че площа не е малка. Идеята е, че е добре да се направи на веднъж, в рамките на един ден.
3. Същия проблем като 2 при фазата на гланцирането. Поне ще се опитам да я гланцирам :) След колко време да се пробвам да гланцирам?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бетон възела си прави каквото прави, а самата бетонобъркачка има резервоар с вода за доомокряне при нужда и желание. Та като ти пристигне, се разбери с бетонджията.
LZ - специалист
n_a написа:
Бетон възела си прави каквото прави, а самата бетонобъркачка има резервоар с вода за доомокряне при нужда и желание. Та като ти пристигне, се разбери с бетонджията.
Ааа, това не го знаех. Мерси за инфото
emil_v r - майстор
У бетоновозя преди да ти я сипе ... може да шибнеш и 2 торби цемент освен водата .

Това обаче те задължава бързо да я обработиш .
След половин час ако не си я опрайл - загиваш геройски :-D
Ха ха ха .
LZ - специалист
Като за първи път, не мисля, че ще мога да я обработя бързо :)
kuuuuuul - майстор
За тази голяма площ ще ти трябват повече хора,след колко време може да почнеш зависи от времето и да пропадне някъде в процеса нпердашенето се замазва,майките с гипс не е много добре,а и те самите искат доста време ,единия ден направи тях втория заливай за да ти стигне времето,с мастара като изтегляш и трамбовай колкото може.Кога е готов за пердашене се познава като почнат да се появяват пукнатини.
LZ - специалист
Е аз за това питам дали майките мога да ги направя от дървени летви, закрепени само с гипс или цимент и пясък, но доста по-малко от цели майки. Майките ще ги правя предния ден, но не ми се ще да бъркам 1 м3 разтвор за майки :(
emil_v r - майстор
За гипс - забрави . трябва ти дълги мастари . , алуминиеви , 1-2 човека които са правили някога ,
предварителна нискотехнологична нивелация .
Майките може от тръби 1-2 цола Л =4-6м които веднагически след подравн. изтегляш напред .
Не можа да снимаш от вътре това хале , дейба.

Тема "Замазка на под на хале" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: