Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
bisermonov - специалист
Здравейте всички Форумци искам да поставя една тема която мисля е много важна и е преди всичко, ЗА БЕЗОПАСНОСТА НА РАБОТА. Какво имам в предвид, форума е чудесен тук наистина можеш да научиш доста неща или откъде можеш да се сдобиеш със това което ти трябва или как може да си го направиш. И тъй като идеята на форума е направи си сам доста от форумците се амбицират и не се изисква кой знае колко пари да си закупиш необходимите машинки я отрезни или пробивни, измервателни,заваръчна техника и доста други за работа във домашни условия. А удоволствието да си го направиш сам е по голямо отколкото да си го купиш, но по време на изработката на каквото ида е изделие „новомайсторът” и не само той, трябва да помисли за всичко и най-вече че машинката която си е закупил може да му създаде такива главоболия (меко казано) че оставаш сакат за цял живот. Виждал съм такива сакатлъци следствие на непредпазливост и незнание че не искам да си припомням, без пръсти, без поливната длан дари без ръка и всичко това от елементарни грешки. А всичко може да се сведе до минимум и не се изискват средства а да си информиран за елементарна техника на безопасност за хигиена на работното място.
Моята идея е всеки който е работил и му се е случило нещо неприятно да го сподели и да направи коментар НЕ ПРАВИ ТАКА. Мисля че личните преживявания на форумците биха имали по голям ефект всеки да се замисли за собствената си безопасност и начин на работа. В нета също може да намериш и то доста информация за техника на безопасност. Много хубаво ще е ако се направи като статия не знам от кой зависи това. Надявам се да имам съмишленици.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Колега, разбирам те, но тези, дето правят онези грешки, не четат тук.
Съжалявам, ако те разтроих.
Spokoiniq - майстор
Как да не четат, даже пишат-как се реже дърво с флекс и диск за циркуляр примерно... :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Уффф! Прави сте!
Обаче в такъв случай, не става статия. И отделна тема не става. Тези хора си имат защитна слепота по въпроса.
Трябва мазно и йезуитски да се приплъзва информация както на Ем Вр. щаусовата ракия.
Тъй мисля.
bisermonov - специалист
Да определено като чета хората знаят какво правят но пъкват форумци които си нямат и на идея какво трябва да се прави. Задават интересни въпроси. Е ако наистина искат да помогнат на някого да направят нещо по въпроса иначе ще им лежи на съзнанието. Нищо няма да им коства да го направят да се размърдат и много хора ще научат доста неща поне материал имат доста и е безплатен какво ги спира не схващам. Е темата не е интересна никак даже но пък мисля е важна. И си имам усещането че съм глас в пустиня.
rulom - модератор
Темата е полезна, ама не е за този раздел.
Техниката на безопасност я има описана в книжката на всеки уред.По-точния термин е нарисувана като за американци.
Това са най-общите и елементарни положения за работа с даден уред които гарантират безопасността ви.
Ако случайно уреда ви е стар и нямате ръководство, всяка фирма има сайт в който има подходящо ръководство за боравене с даден уред.
Това са нещата които производителя е длъжен да публикува и потребителя да спазва.Останалото е само чешане на клавиатурата :wink:
housedoktor - майстор
Има подобна темаОбещавам да драсна още някой ред там
http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=3816
rockwall - майстор
ей :? го как работи шлайфа с диск за циркуляр

Прикачен файл

bancig.jpg
bancig.jpg (54.18 KиБ) Видяна 2521 пъти

Тема "Техника на безопасност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: