Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте.

Имам проблем с навес от поликарбонат, който поръчах миналата пролет.
Той е монтиран на последния етаж на панелен блок и е с приблизителни размери 3.70м(д) х 70см-1м(ш). Наклонът му е около 30 градуса и е прав, не огънат.

През зимата се трупа сняг отгоре и когато започне снеготопенето пада на огромни маси надолу. За щастие навесът е от задната страна на блока и практически не е опасен за хората, но някои комшии ми се оплакаха, че им пречи на антените за сателитна телевизия.
Ходих във фирмата, която ми го направи и монтира, но ми казаха, че нямат решение за проблема ми.
Говорих с фирма за улуци, но те пък не се навиват да сложат улук, защото водата трябвало да се отведе до долу, а блокът е с вътрешно отводняване (минава през вътрешните щрангове на банята и тоалетната).

Дайте съвет какво и къде може да се направи/поръча за да реша проблема.
За момента ми се върти в главата нещо като малко парапетче - 20-30 см високо, което да "нарязва" и задържа снега, когато тръгне да пада надолу.

Поздрави,
theater
laki1968 - специалист
виж тия с металните керемиди,те имат такива парапети за сняг...
fbr - майстор
Има и отопление за такива случаи.
pavelari - майстор
theater написа:
Здравейте.

Имам проблем с навес от поликарбонат, който поръчах миналата пролет.
Той е монтиран на последния етаж на панелен блок и е с приблизителни размери 3.70м(д) х 70см-1м(ш). Наклонът му е около 30 градуса и е прав, не огънат.

През зимата се трупа сняг отгоре и когато започне снеготопенето пада на огромни маси надолу. За щастие навесът е от задната страна на блока и практически не е опасен за хората, но някои комшии ми се оплакаха, че им пречи на антените за сателитна телевизия.
Ходих във фирмата, която ми го направи и монтира, но ми казаха, че нямат решение за проблема ми.
Говорих с фирма за улуци, но те пък не се навиват да сложат улук, защото водата трябвало да се отведе до долу, а блокът е с вътрешно отводняване (минава през вътрешните щрангове на банята и тоалетната).

Дайте съвет какво и къде може да се направи/поръча за да реша проблема.
За момента ми се върти в главата нещо като малко парапетче - 20-30 см високо, което да "нарязва" и задържа снега, когато тръгне да пада надолу.

Поздрави,
theater
www.temira.com
0886837020 - todor
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Виж при битумните керемиди. Има едни "гребени".... при различните фирми са с различни имена, но са си за снегозадържане.
http://dakotabp.com/home.htm
http://www.linia-ltd.com/construction/prod/337
В Румъния гледах по покривите парапетчетата, но пък и са им по-стъръмни покривите.

Тема "Проблем със снега на поликарбонатен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: