Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
SongBird - специалист
Здрасти,

Искам да си монтирам праг на вратата. Нямам никакъв опит с такива работи, но ми е интересно малко по малко да почвам да се научавам...

Взел съм циментово лепило на Weber (F602 - за 4ри кинта от Мастърхаус).
Та, плана ми е да забъркам малко матрял, да го наплескам на прага, да сложа отгоре прага и да чакам примерно 48 часа преди да опитам да стъпя отгоре му. Без грунд, без да драскам пода, без цензура ли мамата без кво друго...

Виждате ли някакви пробойни в плана ми? Да ме насочите за какво да внимавам? Питам щото нищо не разбирам от такива работи и идея си нямам откъде може да ми дойде дет се вика...

Ето прага:
Изображение

Ето мястото дето ще монтирам:
Изображение

Ако не е за тоя раздел се извинявам.

Мерси :)

Поздрави,
Георги
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Първо пробвай на "сухо" става ли прага за мястото. Опира ли некъде, уплътнява ли вратата. После имай предвид, че не бива да ляга на металните шини. Значи изравни основата, нивелирай я. Като изсъхне, тогава лепи прага. И не му се притеснявай много, хората обикновено прескачат праговете.
Това лепило дето си го взел, какво пише на него? На колко дебело можеш да го мажеш? 4 лв какво? За какво количество?
SongBird - специалист
n_a написа:
Първо пробвай на "сухо" става ли прага за мястото.
Таман това направих. Утре ще ходя да го поотрежа малко, че нещо не са го докарали.

За шините знам. Пича дето монтираше беше ми казал да не стъпвам отгоре им и от тогава даже ги и прескачам. По отношение на " Значи изравни основата, нивелирай я." - почва да ми става сложно :). Значи да забъркам материал, да покрия шините, нивелирам и т.н., изчаквам да си стегне(направо да си изсъхне напълно). После забърквам пак по-малко материал и го използвам за залепване на прага. Така ли?

Ето го лепилото. 20кг. (има си зуум)
Изображение

П.П. Трябва да си призная, че имам един друг неизяснен момент, ама ме досрамя да питам, пък и все си мисля, че ще го измисля. Нормата е 5л вода на 20 кг материал. Аз обаче искам по-малко материал да забъркам, а нямам кантар. Обем горе долу мога да измеря ту с разни бутилчици от мин. вода, ту с разни павурчета... Те, така. Да го оставим това настрана засега...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това лепило не е за тази работа, ма карай. Какво толкова - един праг.
За гъстотата - никой не мери водата. Сипваш вода 2 пръста у кофата, сипваш от лепилотода стърчи над водата, разбъркваш с дрелка с бъркалка и ако е по-рядко от сладолед, сгъстяваш, ако е по-гъсто и бъркалката не ще да излезе от лепилото или като излезе, лепилото стърчи, сипваш малко вода. И бъркаш. Не бив ада ти е рядко, че ще се разтече, не бив ада е гъсто, че нем ада му се разтворят съставките добре. Аз го харесвам, като го среша с бъркалката и като тръсна кофата да се стръскат надолу гребенчетата.

Тема "Монтиране на мраморен праг." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: