• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kons - напреднал
Здравейте,

Знам че вече има тема за реглажа на обков, която съм прочел цялата и много внимателно, но аз продължавам да имам проблем.

А тои е именно - Не мога да регулирам балконската врата ( с двуосно отваряне е ), така че да се притисне към касата в долната част, точно където е долната панта.

Видях че обкова ( GU ), има два болта с ексцентрик, регулиращи притискането към касата, но в момента те са завъртяни за максимално прилепване към касата. А за жалост ефекта е никакъв. Когато си сложа ухото до вратата се чува прекрасно как навън минават колите, ходенето на кучета вечер, паркиращ автомобил и т.н. Ако докато слушам натисна с ръка вратата и изведнъж звука секва.
Даите някакъв акъл как да реша този проблем.
Довечера като се прибера ще сложа и снимки.


Отделно съм решил да сложа и средния уплътнител на профила, с цел по-добро изолиране от външни шумове, но за жалост не мога да намеря от къде да го купя.
Дограмата е четирикамерен вайс профил, но от представителството на WP ми казват че продават само на едро [ 700M ], което ми се струва адски много заради една врата ;-(
Ако някои може да ми препоръча къде мога да потърся, ще бъда мнооооого благодарен.

Ето това уплътнение търся от къде бих могъл да си купя :

Изображение
zimel - специалист
Според мен,можеш да си намериш уплътнението от някой строителен обект където се монтира същата дограма.
Помоли монтажниците да ти отрежат няколко метра.
Сигурен съм,че няма да ти откажат.
zvetomil - специалист
Рядко се намира от първия път.Повечето фирми го спестяват и едва ли го има в монтажниците по обектите.С обикаляне по фирми може и да има в склада на някоя.Долната панта е евтина и може да се подмени ,дори и да се сложи от друга марка евентуално.Ако ти е изкривена касата при монтажа ,може пантата да си е у ред ,но проблема си ти остава.
kons - напреднал
Благодаря ви за отговорите, за това че са спестили средното уплътнение се вижда и при мен ;-(((, но наистина ако не го слагат никъде, ще е трудно да го намеря където и да било, освен във WP.
Но си представям колко струват 700м, пък дори и да го наслагам на всичките прозорци и врати, ще изразходя най-много 30-тина.
Ще търся накои от ваис профил да ми измъкне 10-тина метра ...

Ето снимките :


Тези два болта въртях за да регулирам прилепването на вратата:
Изображение

Преди малко отново разглеждах, и стигнах до извода че проблема не ми е в долната панта.
Там в краина сметка вратата прилепва, а в това разстояние, където
не прилепва към касата както трябва:
Изображение

Ето от вътре, от къде се чува :
Изображение

Т.е проблема ми е маи в механизма, и по точно че няма още един притискач в пролемния раион. Иначе последния механизъм ( посредата на вратата, го регулирах чрез ексцентрика и прилепи вратата колкото може, но 20-тина сантиметра под него тя отново не е прилепнала както трябва. Иначе гледах касата сега с дълъг нивелир и е права, т.е врата е изжлембена навътре даге, а пък механизма не хваща по надоло...
zvetomil - специалист
Работил съм ваис профил 1 година, като шумо уплътнение е една от наи добрите.Виждам от снимката ,дали ти не е много ниско насрещника(това на касата) от към гърба на вратата .премести го с 5 мм. по нагоре и при заключване задната част на вратата би трябвало да прилепне по добре.
velsi - Почетен майстор
И аз виждам същото. Според мене този насрещник не работи изобщо и в това е целия проблем.
kons - напреднал
Ето как е :
Изображение
Изображение
Да така излежда че е далече насрещника, ама го играх това, преместих насрещника по-нагоре, но тогава пък се затваря по трудно, въпреки че врътнах на обкова ексцентрика така че да не притиска много силно в насрещника. Дори от завъртане го докарах до положение в което е по лошо отколкото когато насрещника е както като на горните снимки, и пак се затваря трудно ;-(( Абе нема угодия ..

Тази част от обкова която минава зад насрещника, няма втулка за да се върти и въпреки че съм сложил грес, вратата се затваря доста трудничко когато насрещника е с 5-7мм по-нагоре, и дори обкова припуква ...

Но си поиграх, и дори да натегна максимално насрещника и ексцентрика на обкова и да затворя трудно, пак не прилепва ;-(


Аз се чудя може ли да се смени тази част от обкова откъм пантите, така че да стига по-надолу, за да може да се сложи още един насрещник по-надолу към долната панта ?
velsi - Почетен майстор
Не съм виждал задния механизъм да стига чак до там, където искаш и не съм сигурен, че има толкова дълги. На коя страна каза, че е криво крилото?
kons - напреднал
Вратата е крива навътре.
Имам шнаипер и мога да я затворя без да завъртам дръжката.

Та тогава се вижда как отляво и от дясно т.е откъм дръжката и откъм пантите, в средата врата не прилепва, когато завъртя дръжката прилепва откъм дръжката изцяло, но откъм пантите недостатъчно между долната панта и последната част на обкова, независимо колко натягам последния насрещник и обкова.
velsi - Почетен майстор
В такъв случай ще се наложи да я оправиш да не е крива. Колкото и да си играеш с регулировките няма да стане. Вероятно металния профил вътре е бил леко крив и тази кривина се е предала на целия профил.
Колкото до средното уплътнение, което толкова усилено търсиш, истината е, че е много дебело и грубо, много бързо се вкоравява и започва да създава повече проблеми, отколкото да помага. Затова и никой не го слага, а в повечето системи дори не е предвидено такова.
  • 1
  • 2

Тема "Регулиране обков PVC дограма 2, и среден уплътнител ? откъде" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: