• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
silllveto - Майсторица
20см!?! Верно ли е толкова много? Едно време беше 12 см., ама сега с новите изисквания за колони, шайби, арматура, все едно ше строим небостъргачи. Даже на тате къщата е с плоча на тавана 7-8см., ако щете вярвайте.

sladi4kia, нали си мерил без замазката.
zandor - специалист
ами казвам колко съм мерил, защото съм правил отвори на няколко обекта...
иначе тия истории със селските къщи с плочи по 8-10см ..хм още като бях дете ми изгелждаха тънки някак си.. :lol:
silllveto - Майсторица
Това означава ли респективно, че колкото ти е по-дебела плочата си по-голям гражданин. Къщите са ми в София, т.е. София дойде в тях. Предполагам по онова време централните градски са се правели с гредоред, или пруски свод. Както с гредоред са се правили селските къщи, доколкото често е имало строителство различно от едноетажното.
Но да не изпадаме в излишни полемики, става въпрос, че по мои скромни познания многото арматура и дебелината на плочата допълнително я отежняват, защото тя носи и сама себе си. Не знам дали се изразих правилно, надявам се че сте ме разбрали.
Ние като сме наливали сме гонили 12-те см., пък където, колкото дойде, тва не е финна механика :razz:
zandor - специалист
silllveto написа:
Това означава ли респективно, че колкото ти е по-дебела плочата си по-голям гражданин. .
Не, категорично..означава че си сложил повече бетон..
Просто плочи по 8см си увисват..
silllveto - Майсторица
Да, тук съм съгласна. На баща ми още не е, къщата е на 30г., но на старата ни къща, от 60-те е провиснала по всички стаи.
sladi4kia - напреднал
Та сега нормално ли е при мен да е около 16 см или да се притеснявам,че някой ден ще се намеря при съседа отдолу???
  • 1
  • 2

Тема "бетонна плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: