• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
sladi4kia - напреднал
Интересувам се от новото строителство и по точно от това-Колко сантиметра са междуетажните плочи и тази на покрива??? Предполагам трябва да има някакав стандарт от-до например.Благодаря
zdravko_dimitrov1986 - специалист
Гледам, че никой не ти е отговорил - та за това ще го направя аз.
В днешно време повечето плочи са от 14см нагоре. Дебелината зависи от вида на постройката, от подпорните разстояния, от натоварванията и доста от конструкторът.
При жилищно сграда примерно на два етажа - преспокойно, ако е добър конструкторът и му се занимава да смята точно за тази сграда може и до 10см да стигне.
По принцип в учебниците по които уча - 10см го дават на някои места за плочи, по които ще минават превозни средства.
В днешно време конструкторите масово преоразмеряват.
Поздрави.
sladi4kia - напреднал
Благодаря,щото аз като мерих нашата межд етажите или по точно тази на стълбите е някъде около 16.5см.Би следвало да е доста добре така.А иначе сградата е 6 етажна,на 2 години.
sasooooooooo - "специалист"
И сигурно чуваш как комшията от долу загася ключа в коридора...
sladi4kia - напреднал
Не не го чувам,Просто ми беше любопитно да видя какви са нормите.По лошото е че чувам на съседката до мен как детето и се дере като плаче а тя тъпата не прави нищо.А и по цял ден ТВ-то и с увеличен над нормата звук.А идва веднъж на мен да ми прави забележка,че си бях пуснал компа според мен не чак толкова усилено.Но това е отделна тема
sladi4kia - напреднал
Ауууууууууу преди като писах темата под нас не живееше никой и не се чуваше нищо,ама сега от около месец живеят хора и м..... си е е......Направо нямам думи,защо така се чува не знам???А онзи ден имаха някакав повод та слизах до тях 2 пъти в 23:00 часа да им правя забележка,че децата много тропат.Ама това беше ужас направо,туп,пляс,бам бам вратите.даже последния път излиза един уруд и вика-Ами те са 7 деца как да ги укротя??Идваше ми да го хвана за гълталото и да го шибна в стената.Та така
sasooooooooo - "специалист"
Радвай се, че не са над вас...
sladi4kia - напреднал
За огромно удоволствие над нас няма никой(последен етаж сме),но под нас и до нас е ужасссс,психясвам.А аз обичам толкова много спокойствието.Еххххххх
zandor - специалист
Ами всъщност стандарта си е тъкмо 20см, на много места съм го мерил и е толкова!!!
Говорим за чиста плоча без замазки и т.н
ArturDent - Почти Безобиден
Стандарта не стандарт, а минимум.
  • 1
  • 2

Тема "бетонна плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: