Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kons - напреднал
@joronic - Общо взето, както се казва - взе ми го от устата, и аз се замислих колко дебилно е да оставиш изводи за заряд/захранване отвън, но предполагам че дори и да овъглиш електрониката, то тя няма да ти отключи току така, най-вероятно си остава в заключено положение, и трябва да вадиш бормашината ;-(

Аз лично се замислих, колко по-сигурно би станало с един линукс, управляващ електронната ключалка, като в себе си ще носиш крипто ключа, който е достатъчно да бъде AES 128 битов, което ще обезимисли взлизането отвсякъде. Но пък после поразмишлявах какво толкова има да пазя, та съм се засилил толкова, а и докато изпиля системата да работи както трябва ще се налага да минавам през балкона съседите поне няколко пъти.
Което от друга страна ( балко на съседите ) е голямата дупка в сигурноста ;-) и обезмисля при мен още повече борбата.

Иначе мнооого съм се замислил как да обеозпася мазето, с цел да си складирам скъпо колелце за спускане там. Обмислях варианти с пц с web камерка ( обработена да работи в IR режим, за снимане без светлина ) и wireless за да изпраща снимките към друг домашен компютър ( с цел при евентуален пробив и разбиване/отнасяне на пц-то да имам все пак видео и снимковия материал ). Отделно проста платка с gsm sms и call известяване.
В момента съм в процес на обмисляне и как да я направя. А и вратата да бъде възможно най-дурако устоичива ( на мазето ), като накрая маи системата ще стане по-добра от тази на апартамента ;-)
egx - специалист
todor_velikov написа:
dundurma написа:
най-евтино излиза застраховката
къща ,оценка 200000 евра с най-високо ниво на застраховка+препикаване от куче :lol: :lol: :lol: 765лв на година
грешно,грешно ,грешно ,ей хора тоя интернет за какво го ползвате ,не четете ли,застраховката не важи ако няма взлом,тоест ако отворят с шперц вече даже и полицията не идвала :shock:
не мога ли аз да си я взломя собственоръчно , след като видя че са ме обрали, преди да викна полицаите.И аз съм си задавал дълго въпроса как да предпазя двете места от където може да се влезне - входната врата и плъзгащата се на балкона и тека и не мога да измисля решение.Предполагам един СОТ срещу пишман крадците стига, а пък срещу професионалистите - ми те след като не взимат плазми и други глупости мисля да си турна един сейф.Само че е примерно имам една колекция от монети дето искам да си ми седи отвън и тогава пак се връщам в начало.Абе бал съм го вече.Взимам пушката и като ме запомнят веднъж втори път няма да има.

Тема "Трудният избор на входна врата - Какво ни трябва и какво не?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: