Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
srj - напреднал
Интересува ме как се монтират водачите на чекмеджета тип кухненски - белите с пластмасовите ролки. Става въпрос за тия които са носещите, как се нагласят по хоризонтала. Правил съм си кухнята и още няколко неща и все мъка, първо с габари и когато най сетне ги наглася с винтове. Чух че имало някакво готово приспособление, търсих по магазини, форуми и нищо.Извинявам се ако някъде е споменавано, но доста рових и не намерих информация. Къде в БГ и как се казва това чудо. Благодаря.
sasooooooooo - "специалист"
Много сложно го правиш. Аз ги сложих така:
- разделям цялата страница на три килийки /за три чекмеджета/;
- монтирам водачите на 1 см над тези линии;
- монтирам водачите на чекмеджето най-долу;
- повтярям още два пъти за другите чекмеджета;
- намествам чекмеджетата и монтирам лицевите плоскости;

Успех.
srj - напреднал
То си е жива мъка моето. Все в тая връзка има ли стандарти за чело на чекмеджето към дълбочината му? Как се определя размера на челото и съответно какво е правилото при монтаж към кутията, а именно растояние отдолу и от горе. Благодаря
sasooooooooo - "специалист"
И аз съм любител като теб, затова за стандарти не знам.
Мойте ги оставих на 3мм отстояние от всякъде и стана доста сполучливо. Има едни триъгълни компенсатори от 1мм до 5мм. С тях "намествам" челото, пробивам отвори през него и сложената кутия, след това монтирам дръжките, пак намествам и готово :-D
Ако искаш прегледай мойта тема :-D
srj - напреднал
sasooooooooo, благодаря ти за отговорите. Но ако имаш различни по дълбочина чекмеджета със съответните различни чела/примерно кухня - горе 2 бр за вилици и т.н. - дълбочина 10см-чело 12см и под тях 2бр за чинии дълб. - 15см- чело 25см/, номера с разделянето на равни части няма да се получи. Много е мътно, а съм убеден че има някаква методика , която го прави много лесно ама...Благодаря. ...................Най после го намерих този линк

http://www.axminster.co.uk/product.asp? ... =1&jump=44
iveliks - специалист
колега този шаблон е за съчмени водачи а ти питаше за ролкови а такъв има на доста места но едно от тях е Кентимпекс а за размера на вътрешната кутия си приспадаш от размера на челото -30мм и ти става габарита на чекмеджето
srj - напреднал
Много Благодаря. Може да съм сгрешил линка сачмени / ролкови извинявам се. Кентимпекс - това на Черни връх, след Кошарите, посока Драгалевци от ляво ли е?
srj - напреднал
А по отношение на чекмеджето въпроса ми е друг и много прост. Когато се монтира челото към чекмеджето от долната страна наравно ли се слага или на 5мм 10мм и т.н.?

Тема "монтаж на водачи за чекмеджета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: