• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kolonal - специалист
За бетон знам, че има, но дали е удачно да се ползва същата и за варовият разтвор. Или има и други!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
В бетона водата химически свързва. Във варовия разтвор си я чакаме да изсъхне. Отделен въпрос е калцирането при прясно гасена вар - никой не я ползва сега.
Та, със сигурност не е същата добавка и не, няма добавка против измръзване. Просто зимно време не се съхранява хоросан и не се измазва външно. Само вътрешни мазилки.
crez - майстор
Не е за препоръчване да мажеш с вар през зимата. Ако обаче те притеснявя че ще замръзне варовия р-р, няма страшно, на пролет разбиваш пресяваш добавяш повечко цимент и мажи. Пробвано с р-р престоял 2 години.
kolonal - специалист
Само да уточня, че не ми трябва за мазане, а за зидане, ама то май е същото.
laki1968 - специалист
ima пластификатор който се добавя на бетона против замръзване-става и за вар,провери по строителните магазини или на некой бетонов възел
panalov - специалист
Не знам дали икономически си заслужава да слагаш пластификатор-
доста е скъп.
В бетона се слага за не замръзва докато стяга и най вече първите 24 часа.
За варов р-р не си заслужава да се плащат пластификатори
Варта я завиваш с найлон и отгоре някакъв бразент и няма да имаш ядове.
И варта забръзва само отгоре окло 4-5см. зависи от студа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
laki1968 написа:
ima пластификатор който се добавя на бетона против замръзване-става и за вар,провери по строителните магазини или на некой бетонов възел
Как реши, че става за вар? Пробва го на нечий обект ли? Моля те, бъди .... добър.
laki1968 - специалист
не съм го решил аз,ЗНАМ!!! и изобщо не е скъп-разрежда се с вода...съотношението в магазина ще му кажат,не помня сега,но има и различно концентрирани пластификатори. N_A що не почнеш да се изказваш само там дето поназнайваш нещо???
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Професионалиста, а да ми кажеш на мен и на аудиторията, как този пластификатор действа на варовия разтвор.
Това, че някой ти е продал нещо не е баш проблем на форума.
laki1968 - специалист
пречи на водата да замръзне
Последна промяна от laki1968 на чет окт 29, 2009 3:03 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Има ли някаква добавка против замръзване за варов разтвор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: