Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
velislava_666 - помощник
Пиша тук защото незнам към кого да се обърна и какво да направя -с теча който ни тормози от дълго време.Живеем на третия етаж на осем етажна сграда от дълго време се появяваше малко петно на стената на кухнята но от два месеча се е получило това/петното е постоянно мокро и сълзи/
Започнахме да търсим от къде е проблема -установи се че 8,7,6, и 5 етаж нямат теч.На четвъртия етаж е същото положението като при нас, а на втория - незнам защото от дълго не живее никой. Странното е ,че на периоди /понякога и месец/ петното изсъхваше и после пак започва да тече. Последните седмици е ужас петното се разрастна драстично, същото е състоянието и в банята/стената е обща с банята и кухнята/,започна да се разпространява както настрани , така и по тавана. В банята - тръбите се намират зад тоалетната/постоянно са мокри и се стичат струйки направо по стената. :?
Помогнете ми със съвет какво да правя и към кого да се обърна - мислим че теча е от 5 етаж тъй като от петия нагоре нямат този проблем не се виждат мокри петна./говорихме със собствениците от 5 етаж, но тях не ги интересува,защото не живеят те в апартамента/

Прикачен файл

IMG0477A-1.jpg
IMG0477A-1.jpg (120.78 KиБ) Видяна 4407 пъти
KIBRIT - специалист
Ако правилно съм разбрал,това е "панелка".
Това на снимката е горната част на Вашата кухня,предполагам.
Зад тази стена е банята и щранговете,така ли е ?
Определено някъде щранговете текат,а водата минава покрай тръбите и се стича надолу,като при вас избива.
Трябва да се сменят щранговете/около 150 лева на апартамент/,но проблемът е,че ако е спукан този на петият етаж,примерно,то собственика може и да откаже.
Сменяхме на едно място преди,като случаят бе подобен.
Понеже хората бяха предимно възрастни,и трудно можеше да се съберат пари за подмяна,сменихме само на два апартамента/етажа/.
Сещам се и за още една възможност.
Може да се е спукала някоя от ПВЦ тръбите,които влизат в главната отходна тръба-от канала на банята и на мивката при по-горните етажи.
Rumen Iankov - специалист
Можеш ли да снимаш тоалетната чиния и да кажеш дали горе по съседите е правено ремонт.
Osiris - специалист
а може и да е конденз на студената тръба ако е метална :?
velislava_666 - помощник
тръбите наистина са метални и доста стари, но за такъв теч и струйките по стената незнам - само от конденз.
Не разбрах за тоалетната чиния, колкото до съседите това което знам че във въпросния апарт. на пети етаж е гърмял боилер и е правено ремонт-тъй като е гарсониера мивката от кухнята е изнесена в коридора.
velislava_666 - помощник
когато се качихме на 5 етаж -това което се вижда /ще се опитам да обясня и се надявам да не стана смешна ,за което предварително ме извинете/главната тръба за студената вода към нея има свързана друга която е за апартамента и от нея леко сълзи.Главната тръба е суха а там от където се включва другата,надолу е мокра.- :shock: чудо ще е ако сте ме разбрали какво се мъча да обясня :x
Osiris - специалист
тръбите за студената вода кондензират зависи колко е температурата на тръбата и каква е влажноста в помещението ако някой си е влючил отдушника за банята в нишата за тръбите се получава потоп
виждал съм как от конденза на тръба капе все едно че е спукана
а това че петното се появява и изчезва ме навежда точно над такива мисли :?
все пак не е изключено и да има теч :shock:
velislava_666 - помощник
Сега като чета това което сте написали се сещам че в банята ни постоянно мирише на разни манджи но не се знае от къде точно
Osiris - специалист
някой добронамерен съсед си е включил пароуловителя в отдушника
за банята :shock:
но както казах преди може и да е теч
и в двата случая е добре да се сменят вертикалните щтрангове
и ако някъде има връзка с отдушника да се затвори

Тема "проблем с теч в банята и кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: