• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
srj - напреднал
Здравейте, как се обработва плексиглас? Искам да си направя маса за оберфрезата и трябва да пробия отвора в средата. С фрезата става ли ? А с фрезер за дърво? Благодаря
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Покапвай масълце, че ще разтопиш и ще залепне свредлото и ще почупиш плексигласа, Ако ти е тъп фрезера пък направо ще напраскаш.
Защо реши, че плексиглас е подходящ материал за масата?
srj - напреднал
Плексигласа е за плочата в средата на масата, за която се захваща фрезата. Защо плексиглас - ми това имам. Метална плоча по добре, но не бих могъл да я намеря - 5 мм и пробия. А видях по книгите, че има и с плексиглас 10мм 30цм х 25 см. Та затова си питам кое как......... Благодаря
velsi - Почетен майстор
Плексигласа е малко капризен материал. Можеш да пробваш с фрезата, но задължително с много остър фрезер. И не на максималните обороти. Има склонността да се стапя и да замазва инструмента.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Абе направо много капризен си е, но гледам, че човек докат не загуби малко време/пари/труд и не стават нещата.
Тъкмо се замислих. Е'но време нямаше ни компютри ни инструменти, ни материали.... това да се добереш до фаша три пръста на половин метър перциглас... еее-хей! И почва едно точене на лист от ножовка върху парче мрамор (с плюнка) и едно търсене на връзки в болницата, та да дадат малко етер (или там-каквото-беше).... и после на Кайчо вуйчо му стругар....
А сега просто щракваш и утре звънят на вратата с нещото.
evdoki - специалист
Пробий отвора с кръгъл трион
Изображение
аз така направих
srj - напреднал
За кръглия трион Благодария не се бях сетил. Се в тая връзка, след толкова мнения за коварството на плексигласа, имам и гитинакс /не знам така ли се пише/ 5-6мм - той по добър вариант ли е за тая плоча?
Osiris - специалист
колко е дебелината на плекса?
а за боркороната забрави ще го спукаш !!!
пробива се с обикновено свредло за предпочитане малък диаметър
после разпробиваш за да можеш да вкараш фрезера на оберфрезата
и си правиш отвор какъвто искаш :shock:
Osiris - специалист
velsi написа:
Плексигласа е малко капризен материал. Можеш да пробваш с фрезата, но задължително с много остър фрезер. И не на максималните обороти. Има склонността да се стапя и да замазва инструмента.
стапя се защото инструмента не е достатъчно остър иначе няма проблем :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
srj написа:
... имам и гитинакс /не знам така ли се пише/ 5-6мм - той по добър вариант ли е за тая плоча?
Даа. Много по-добър. Във всички отношения. За случая, де.
  • 1
  • 2

Тема "как се обработва плексиглас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: