Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nichevo - напреднал
Здравейте,
в момента правя врата с която да затворя мокрото помещение вкъщи в което ще има пералня и сушилня.Искам максимално да го звукоизолирам и имам нужда от съвет с какво на "напълня" вратата. Имам останала минерална вата исовер акусто както и перлит,с кое ще постигна по-добър ефект.Аз съм за минералната вата,все пак се води че заглушава някакви шумове,нали е "акусто" , но пък приятел ме съветва че с перлита ще е по-добре и сега се двоумя кое да използвам. Ако някой може да помогне ?
torbalan - Дървен философ
:)
че какво толкова ще му изолираш на това помещение ?))

според мен ватата трябва да е достатъчна...

ако искаш да е по, по, най...
освен перлит и вата добави и кори за яйца от вътре...

също така имай предвид, че за перфектна шумоизолация трябва пода, тавана и стените също да се изолират, а не само вратата...

абе ти да не криеш отвлечено дете в тая стая, че така ще я изолираш?
nichevo - напреднал
Да,
съгласен съм че трябва и пода и стените да се изолират,за стените ще ползвам от изовер-а ,за пода обаче също се двоумя,имам останал фибран /в момента е на гранитогрес/, или ако успея да намеря парче от Фонас на Изовер ,но не ми се купува цял топ при положение че ми трябва около 1 кв.м. А иначе причината за изолацията е че и 2-та уреда ще са в коридор-а ,точно с/у спалнята , не искам да им се "наслаждавам" преди заспиване :)
Galy - специалист
Корите за яйца ги остави за печката ;) Не вършат никаква работа. Напълни си вратата с вата.
bigshop - специалист
Най-напред трябва да се изолират фугите на вратата (например с гумени уплътнения за прозорец), включително отдолу. От там минава много повече шум, отколкото през самата врата.
Spokoiniq - майстор
Някъде по магазините видях постелка за пералня, на база гумени гранули, все едно гумен корк, към 1-2 см дебело.мисля че ще помогне , само дето не мога да си спомня къде я видях :headbash:
ribnikolaevi - майстор
Хайде спомнете си, и на мен ми трябва.
nichevo - напреднал
Направил съм каса около вратата която ще уплътня с гумено уплътнение което ще играе ролята и на "умекотител" на затварянето :) А за пода наистина имам нужда от помощ.

Тема "Шумоизолация на врата - перлит или исовер акусто" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: