Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
hygro - майстор
Отварям тази тема по предложение на borko-67. В случай че темата се разрасне, раздел сигурно и ще се появи.
danovsky - специалист
Има ли стандарт(в см.) за ламаринената обшивка в/у челната дъска и от нея до подкеремидите или е въпрос на импровизация?
zdux - специалист
силно се самнявам да има точно определен стандарт.....според мен е логично да захапе поне до 2-рия ред .....радвам се и аз за тази тема...и аз имам проблем с тавана както се казва....оставили са ми едната страна незатворена,а е високо и с козирка......абе трудно е да го обясня без снимка......утре ще се погрижа...някой може да има идея.
alsted - майстор
danovsky написа:
...импровизация?
...може би :? Целта е вятъра да не може да ги подхване и да ги издуха :wink: :!:
danovsky - специалист
Абе гледам си сега покрива на къщата и забелязвам ,че нямам нито под,нито надулучни поли???30г. е карал така и ако не ме бяха хванали лудите още щеше да кара ама се чудя що аджеба навсякъде ги има по "хамериканските" и "ивропейските" сайтове?
danovsky - специалист
Да посаживя малко темата,че със сигурност има хора които се интересуват.
Точно преди година започнах да разпитвам за покрив и цени.Благодарение на хората тук научих много и хич не се замислих да го почна съвсвм сам в духа на форума.Как започнах:
Първи ден-керемидите доло,като си направих улей от дъски за да не ги троша(подарих ги след обява във форума) и да не правя боклук на двора.
Втори ,трети и четвърти ден свалих цялата дъсчена обшивка за да търся изгнили греди и дъски-намерих!!!
Следващите няколко дни се занимавах със събарянето на един комин,който се оказа ненужен и пускането на нови ребра,вкарване в една равнина и коване на дъски и сачак.
Понеже съм тъпо парче и не ми се даваха пари за "Бохемит"(импрегнант),с един електрически пистолет изпръсках всичко с горяло масло.Не очаквах,че толкова бързо ще поеме и изсъхне,за това го минах повторно.
Фолиото(дишащо) и двойната скара ми отнеха точно един ден.Още един за измазване и изолация на два комина.
За улуците и обшивките на комините викнах двама юнаци-свършиха за 6-7 часа.Челните дъски ми ги придържаше "дедото",а обшивката в/у тях си я взех готова и с малко прерязране си я ковах сам.
Работил съм съвсем сам с малки изключения от страна на "дедото",който идваше като ОТК да ми намира грешки......ааа и дървения материал е минал през четката и ръцете на жената.Работното ми време беше сутрин от 5.30, вечер.... на улично осветление.Юли месец с температури над 35 градуса.Докато почивах за обяд метках по някоя друга връзка(6 бр.) керемиди до тавана..и така....получи се!!!
Преди беше така
Изображение
Сега така
Изображение
Така
Изображение
И така
Изображение
Тука малко си долакирам
Изображение
И понеже ме беше хванала еуфорията смених и площадките около къщата и извъртях една нова чешма ,която се чудя с какво да облека ...ИзображениеИзображениеИзображение
Очаквайте скоро(зимата)изолация на подпокривно пространство....

Тема "Покрив и подпокривно пространство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: